• دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-2990-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

استاندار ایلام با تاکید بر تدوین سند جامع اربعین:

ورود دستگاه‌های دولتی به برپایی موکب محدود می‌شود

استاندار ایلام گفت: تکمیل زیرساخت‌ها و پروژه‌های مختلف مرتبط با اربعین به هیج عنوان نباید تعطیل شود و دستگاه‌ها باید از هم‌اکنون نسبت به برنامه ریزی و انجام فعالیت های خود در ایام اربعین اقدام کنند .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «قاسم سلیمانی‌دشتکی» در اولین نشست ستاد اربعین استان در سال 1397 اظهار کرد:  در سال گذشته  با تلاش مدیران بیش از 98 میلیارد اعتبار برای تکمیل زیرساخت‌ها و 17 میلیارد اعتبار نقدی برای اربعین تخصیص یافت .

وی گفت: در سال گذشته طبق آماری که اعلام شد هیچ تردد غیرقانونی و غیرمجاز از مرز مهران صورت نگرفت و نظم و امنیت بسیار خوبی در این ایام حاکم شد.

استاندار ایلام با تأکید بر تدوین طرح جامع سند اربعین خاطر نشان کرد: دستگاه‌های مختلف باید طرح‌های خود را برای اربعین احصاء و برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت خود را در قالب یک سند تخصصی تدوین و با تشکیل یک کمیته تلفیق اسناد تمام دستگاه‌ها را جمع‌آوری و یک سند جامع را تدوین کرد.

سلیمانی تصریح کرد: در سند جامع اربعین باید نقش دوایر دولتی مشخص و این سند باید با محوریت مردمی کردن کنگره بزرگ اربعین تدوین شود و نقش اصلی را مردم در بحث اربعین ایفا نمایند و دستگاههای دولتی باید نسبت به ایجاد زیرساخت‌ها و رفع مشکلات اقدام کنند.

وی گفت:  در این سند برنامه ریزی‌های امنیتی، جانمایی ایستگاه‌های صلواتی و موکب‌ها  و برنامه‌های چند گانه دیده شود که در صورت باز بودن یا بسته بودن مرز خسروی و یا راه اندازی مرز چیلات چه اقداماتی باید صورت گیرد .

رئیس ستاد اربعین استان ایلام با اشاره به نقش موثر مردم در اربعین تصریح کرد: مردم عاشقانه و مشتاقانه در بحث ایستگاه‌های صلواتی و موکب‌ها برای استقبال از زوار اربعین فعالیت کردند و باید این فرهنگ را گسترش دهیم و ورود دستگاه‌های دولتی در این حوزه باید محدود شود ، البته باید برنامه‌ریزی و جانمایی در خصوص برپایی موکب صورت گیرد که باعث ایجاد ترافیک و راه بندان نشود.

وی با انتقاد از تعطیلی برخی از پروژه‌های اربعین تأکید کرد: هیچ یک از پروژه‌های زیرساختی و راه‌های اربعین نباید تعطیل شود و دستگاه‌های متولی باید بر اجرای این پروژه‌ها نظارت کافی داشته باشند .

سلیمانی دشتکی ارائه یک طرح امنیتی قوی، مکاتبه در خصوص اختصاص ردیف اربعین به استان از هم اکنون برای پیگیری اقدامات و زیرساخت های اربعین  و تشکیل کمیته حمل و نقل اربعین برای ارزیابی مشکلات و خلاء های موجود و اتخاذ تصمیمات برای ایام اربعین از جمله اقدامات عملیاتی در این خصوص دانست .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: