• یکشنبه ۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-1594-5
  • خبرنگار : 920916
  • منبع خبر : گزارش

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خبر داد:

چاپ 50 عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس در استان ایلام

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان ایلام با بیان اینکه از سال گذشته تاکنون 50 عنوان کتاب در موضوعات دفاع مقدس در استان ایلام چاپ‌ شده است، گفت: انتقال ارزش‌های دفاع مقدس به نسل‌های آینده توجه ویژه‌ای را می‌طلبد.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، سرهنگ «محمدرضا شرف‌بیانی» در دیدار علما و روحانیون استان ایلام با حجت‌الاسلام حیدر مصلحی، اظهار کرد: استان ایلام با داشتن با 420 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق در دوران دفاع مقدس افتخارات بزرگی را آفریده است .

وی با بیان اینکه استان ایلام بیش از 3 هزار شهید، 11 هزار جانباز و 333 نفر آزاده در دوران دفاع مقدس تقدیم آرمان‌های انقلاب اسلامی کرده است، افزود: قریب به 58 عملیات دوران دفاع مقدس شامل 15 عملیات بزرگ در استان ایلام انجام ‌شده و این افتخار را دارد که 38 هزار و 755 نفر در دوران دفاع مقدس لباس مقدس سربازی دفاع از ارزش‌های نظام را به تن کرده‌اند .

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان ایلام اضافه کرد: گفتمان غالب مردم استان ایلام گفتمان دفاع مقدسی است، با توجه ویژگی‌های خاصی که در مردم استان ایلام وجود دارد، در برنامه‌های نشر ارزش‌های دفاع مقدس مشارکت بسیار خوبی دارند .

شرف‌بیانی تصریح کرد: 8 یادمان ملی، 18 یادمان استانی و 32 یادمان شهدای گمنام گران‌قدر دوران دفاع مقدس در استان ایلام وجود دارد که 82 تن از شهدای گمنام دوران دفاع مقدس در این استان همانند ستارگانی درخشان، نورافشانی می‌کنند .

وی با تقدیر از حمایت‌های بی‌دریغ نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام، استاندار ایلام و فرمانده سپاه و انتظامی و سایر مسئولان استانی در حوزه دفاع مقدس، ابراز کرد: یک تعامل و همگرایی خاصی در این زمینه وجود دارد که در راستای فعالیت‌های حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تأثیر به سزایی دارد .

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان ایلام با بیان اینکه از سال گذشته تاکنون 50 عنوان کتاب در موضوعات دفاع مقدس در استان ایلام چاپ‌ شده است، یادآور شد: در سال جاری مرکز فرهنگی و باغ‌ موزه دفاع مقدس مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد و هم‌اکنون نیز یادمان‌های ملی 35 درصد و یادمان‌های شهدای گمنام از 70 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردارند و فعالیت‌های خوبی در مراکز عملی و دانشگاهی و مجامع عمومی اجرا می‌شود .

وی با بیان اینکه نقش روحانیت در دوران دفاع مقدس بسیار حائز اهمیت بوده است، افزود: امروز تعامل بسیار خوبی با حوزه‌های علمیه و نهادهای نمایندگان رهبری در دانشگاه در راستای ترویج ارزش‌های دفاع مقدس وجود دارد .

شرف‌بیانی در پایان با اشاره به اینکه انتقال ارزش‌های دفاع مقدس به نسل‌های آینده توجه ویژه‌ای را می‌طلبد، عنوان کرد: در استان ایلام در ایام سال نوروزی سال جاری شاهد حضور بیش از 200 هزار نفر و در یادمان‌ها و مناطق عملیاتی راهیان‌نور بودیم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: