• یکشنبه ۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-592-5
  • خبرنگار : 920916
  • منبع خبر : گزارش

رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس:

مقاومت استان ایلام در دوران 8 سال دفاع مقدس یک الگوست

رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس گفت: مردم استان ایلام در دوران ۸ سال دفاع مقدس هیچ‌گاه استان خود را ترک نکردند و از کیان و ارزش‌های انقلابی و اسلامی دفاع کردند .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، حجت‌الاسلام و المسلمین «حیدر مصلحی» در دیدار با علما و روحانیون استان ایلام، اظهار کرد: مردم استان ایلام، مردمی مقاوم هستند که در دوران دفاع مقدس نقش بسیار مهم در راستای دفاع ارزش‌های انقلابی و اسلامی داشتند .

وی با بیان اینکه مقاومت استان ایلام در دوران 8 سال دفاع مقدس یک الگوست، افزود: این استان بزرگ‌ترین ضربه‌ها را در دوران دفاع مقدس دیده اما به معنای واقعی کلمه در برابر تجاوز رژیم بعثی مقاومت داشته و این استان مجموعه‌ای ارزشمند برای نظام اسلامی است .

مصلحی با بیان اینکه مردم ایلام مردمی که در دوران دفاع مقدس روزها در شهر بودند و شب‌ها در کوه‌ها از کیان اسلامی دفاع می‌کردند، اضافه کرد: مردم این استان هیچ‌گاه استان خود را ترک نکردند و حق بزرگی گردن ملت ایران دارند

رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس عنوان کرد: استان ایلام یکی از استان‌های که ظرفیت بزرگی در بحث راهیان نور با توجه به عملیات‌هایی که در این استان برگزار شده دارد و یکی از بحث‌هایی که در راهیان نور مورد توجه است بحث مقاومت است که باید به نسل جوان منتقل شود .

وی با اشاره به اینکه در استان ایلام روحانیون از جمله آیت‌الله حیدری ایلامی، نقش مهمی در ساماندهی نیروها و دفاع از کیان اسلامی داشته‌اند، گفت: ثبت و ضبط رویدادهای دوران دفاع مقدس در استان ایلام ضروری است، این استان خیلی حق بر گردن کشور دارد و باید این افتخارات دوران دفاع مقدس که نقش مهمی در راستای پرورش نیروی انقلابی دارد بیان شود و درحرکت بزرگ‌راهیان نور بازگو گردد .

مصلحی با اشاره به اینکه یک‌سوم قرآن کریم به تاریخ اشاره دارد، ابراز کرد: بیش از دو هزار آیه در قرآن کریم تاریخ را بیان می‌کنند که باید پیام‌های این آیه‌ها را درک کرده و به‌کارگیریم، اقتصاد مقاومتی در سوره حضرت یوسف و قرآن کریم آمده است که می‌شود از آیات قرآن کریم در راستای توسعه و مقاومت استفاده کرد .

رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس، یادآور شد: خداوند از بیان تاریخ در قرآن کریم سه هدف دارد، تاریخ برای عبرت گرفتن، بیان تاریخ برای تعقل کردن و بیان تاریخ برای به حرکت درآوردن احساسات است، در 8 سال دفاع مقدس انواع و اقسام الگوهای مدیریتی در بعد سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، معنوی و در سایر حوزه‌ها وجود دارد که بسیار قابل ‌توجه است .

وی با تأکید بر اینکه روحانیت نقش مؤثری در دوران دفاع مقدس داشته است، اظهار کرد: تاریخ در قرآن کریم ابعاد مختلفی دارد که باید تجزیه ‌و تحلیل کرد و امروز باید به تاریخ دفاع مقدس پرداخته شود که راهیان‌نور این تاریخ و عملیات‌های دوران دفاع مقدس برای جوانان بازگو شود، دوران دفاع مقدس سرمایه بزرگی است که باید نسل جوان را امروز با دفاع مقدس و عقبه 40 سال انقلاب اسلامی آشنا کنیم .

مصلحی با بیان اینکه دشمن سرمایه‌گذاری فراوانی در راستای ضربه زدن به ارزش‌های اسلامی و انقلاب دارد، گفت: الگوهای دوران دفاع مقدس در همه مقولات امروز کشور وجود دارد، تحریم در دوران دفاع برای کشور وجود داشت که قابل‌مقایسه با تحریم‌های امروز نیست، در دوران دفاع مقدس حتی نمی‌توانستیم سیم‌خاردار تهیه کنیم اما امروز تحریم‌ها برای مقابله با پیشرفت علمی و برای مقابله با توان موشک‌های ایران است .

رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس در پایان با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس در مقابل دنیای کفر و استکبار ایستادیم و با همه دنیا جنگیدیم، اضافه کرد: امروز نیز روحانیت معزز نقش مهمی در راستای توسعه و ترویج فرهنگ دفاع مقدس و ارزش‌های انقلابی دارد که باید از این ظرفیت استفاده کرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: