• یکشنبه ۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-1494-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

مسئولیت رسانه‌ها، توقف در حواشی یا تمرکز بر متن؟

ایسنا، منطقه ایلام - یادداشت

عمران خودآموز - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام

سفرهای شهرستانی استاندار ایلام و جلسات مشترک شورای برنامه ریزی و توسعه استان و کمیته برنامه ریزی شهرستان ها با متن و حواشی ریز و درشت آن، اتفاقی است که نباید آن را دست کم گرفت؛ بدین سبب که مدیریت ارشد استان، نمایندگان مردم و مدیران کل دستگاه های اجرایی، توان و تمرکز خود را برای حضور و نقش‌آفرینی در این جلسات فشرده به کار گرفته‌اند.

بی‌گمان دیدار مسئولان با مردم و ارتباط بی واسطه با آنان، سنت حسنه‌ای است که استاندار و مجموعه خدمتگزاران استان خود را مکلف به اجرا و انجام آن می‌دانند .

پخش زنده جلسات یاد شده در شبکه استانی سیمای ایلام نیز، ابتکار جالبی است که حداقل حسن آن، آگاهی آحاد مردم از تصمیمات مسئولان و برنامه ریزان استان برای توسعه شهر و دیار آنان است .

این نکته را نباید از نظر دور داشت که حواشی جلسات و ظرافت‌های گاه و بیگاهی که مورد توجه رسانه‌ها قرار می‌گیرد، نتیجه شفافیت و قرار گرفتن در اتاق شیشه‌ای است .

دیدن چهره بی‌نقاب مسئولان ارشد استانی با اخم ‌ها و لبخندهای آنان در جلسات کاری را باید به فال نیک گرفت؛ هرچند ممکن است نقد و نظرهای گوناگونی در این زمینه از جانب رسانه‌ها و فعالان فضای مجازی مطرح شود .

مسئولیت اصحاب رسانه، توقف در حواشی و تمرکز بر سطح تصمیمات نیست، بلکه لازم است به عنوان ناظران عمومی و بازوان توانمند توسعه استان، متن مصوبات سفرهای دهگانه را، در ذهن مطالبه گر خود حک کنند و روند اجرای آن‌ها را در بستر زمان و مکان پیگیری نمایند .

رسانه ها مسئولیت دارند در پایان سال مالی از استاندار محترم ایلام سوال کنند: چه میزان از اعتبارات ملی و استانی برای اجرای مصوبات سفرهای شهرستانی جذب شده و تخصیص یافته است؟

رسانه‌ها مسئولیت دارند از نمایندگان محترم استان در مجلس شورای اسلامی بپرسند: اکنون که استاندار و مسئولان اجرایی نقشه راه توسعه را ترسیم و براساس نیازهای اولویت‌دار استان، برنامه‌ریزی کرده‌اند، تا چه اندازه از ظرفیت قانونی و نظارتی خود برای جلب توجه مقامات ارشد کشور و جذب اعتبارات ملی برای استان بهره گرفته‌اند .

رسانه ها مسئولیت دارند تک‌تک دستگاه‌های اجرایی را برای پیگیری و پیشرفت فیزیکی پروژه‌های مصوب سفر مورد پرسش جدی قرار دهند .

و مهم‌تر از همه، رسانه‌ها مسئولیت دارند، با انصاف و به طور شفاف، میزان موفقیت و ناکامی مسئولان را به آگاهی مردم برسانند .

بی‌گمان، رسانه‌های منتقد و منصف، یاران راستین مسئولان در مسیر خدمت به مردم و پیشرفت استان خواهند بود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: