• سه شنبه ۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-990-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

در نمایشگاه کتاب امسال؛

"بیمارستانی در باغچه" رونمایی می‌شود

"بیمارستانی در باغچه"تازه ترین کتاب "مرتضی حاتمی" نویسنده و روزنامه نگار در نمایشگاه کتاب امسال رونمایی می شود .

مرتضی حاتمی"نویسنده و روزنامه نگار از رونمایی و انتشار مجموعه داستان نوجوان "بیمارستانی در باغچه"در سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران توسط "نشر هشت"خبر داد .

این نویسنده در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه ایلام، اظهار کرد: با سرمایه گذاری موسسه انتشارات هشت که توسط "شجاع گل ملایری" مدیریت می شود و تاکنون آثار ارزشمندی در حوزه ی ادبیات بزرگسال در قالب های شعر و داستان منتشر کرده، نخستین مجموعه داستانم برای نوجوانان با عنوان"بیمارستانی در باغچه" رونمایی و منتشر می شود .

حاتمی افزود : این کتاب حاصل گزینش چندین داستان نوجوان است که تعدادی از آنها در نشریات نوجوانان منتشرشده و تلاش داشته ام که داستان هایی انتخاب کنم که با دنیای "نوجوان امروز" نزدیکی و هم سویی داشته باشد.داستان هایی که بتواند اندیشه هایی تازه و امروزی و مفاهیمی تربیتی و انسانی با جامعه ی هدف انتقال دهد .

نویسنده ی رمان نوجوان"رازکوچه باغ هفت توت"که چند ماه قبل توسط "نشر کتاب سرانه" کرمانشاه منتشر شد؛ با نگاهی کوتاه به وضعیت ادبیاد کودک و نوجوان استان افزود :

ادبیات کودک و نوجوان در استان ایلام نسبت به استان های همجوار و غربی از سابقه ی کنی  کیفی اندکی برخوردار است و ضروری است که بر اعتلا و بالندگی و رشد کمی و کیفی آن اقدامات مناسب انجام گیرد و بر تربیت نویسنده و شاعر در این حوزه همت گماشت .

این روزنامه نگار ادبی ادامه داد : "بیمارستانی در باغچه" از مولفه هاو عناصر داستان نوجوان برخوردار است و می تواند با دنیا و اندیشه های نوجوان امروز ارتباط برقرار کند.این مجموعه دارای ۵ داستان با نام های:(پایان غروب با طعم شیرین دریا، بیمارستانی در باغچه، گلسرخی برای فردا، آرزوی روزنامه و وقتی مشق ها خط قرمز می خورند.)است .

وی در پایان افزود: 5 عنوان کتاب دیگر در "نشر فرهنگ مردم"برای کودکان زیر چاپ دارم که در نمایشگاه کتاب تهران رونمایی می شوند .

از این نویسنده و روزنامه نگار ادبی تاکنون ۴۵ کتاب در ادبیات کودک و نوجوان منتشر شده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: