• سه شنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-1591-5
  • خبرنگار : 920916
  • منبع خبر : گزارش

مدیر جهاد کشاورزی دره‌شهر خبر داد:

اجرای طرح تجمیعی آبیاری تحت فشار در روستای جهاد‌آباد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دره‌شهر از اجرای طرح تجمیعی آبیاری تحت فشار روستای جهاد‌آباد خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، مهندس «طیار فیلی» اظهار کرد: در سال زراعی جاری 30 هکتار از اراضی کشاورزی روستای «جهاد آباد» این شهرستان تحت پوشش شبکه‌های آبیاری تحت فشار قرار می‌گیرد.

فیلی افزود: به منظور جایگزینی سیستم‌های نوین آبیاری با روش‌های آبیاری سنتی و غرقابی در اراضی کشاورزی، کشاورزان این منطقه استقبال خوبی برای اجرای سیستم‌های آبیاری تحت فشار نشان می‌دهند.

وی اضافه کرد: با اجرای این طرح 30 هکتار از اراضی کشاورزی و باغات انگور یاقوتی این روستا تحت پوشش شبکه‌های آبیاری تحت فشار به روش کلاسیک ثابت (بارانی و قطره‌ای) قرار خواهند گرفت.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دره‌شهر از جمله مزایای سیستم‌های نوین آبیاری تحت فشار، استفاده بهینه از آب کشاورزی، افزایش راندمان آبیاری، افزایش 2 برابری عملکرد تولید در واحد سطح، صرفه جویی در مصرف آب، کاهش نیروی انسانی و کارگری، تسهیل در روند آبیاری مزارع و امکان پخش همزمان کود و سموم مورد نیاز به همراه آب در مزارع و کاهش هزینه تمام شده محصول عنوان کرد و گفت: با اجرایی شدن این طرح در آینده نزدیک شاهد رونق بهتری در تولید محصولات کشاورزی این روستا خواهیم بود .

وی با اشاره به اینکه برای اجرای این طرح مبلغ 460 میلیون تومان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی حمایت از بخش کشاورزی هزینه خواهد شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: