• سه شنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-4194-5
  • خبرنگار : 920916
  • منبع خبر : گزارش

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان خبر داد:

افزایش ارتباط کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و شرکت فرش با هدف کارآفرینی

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام گفت: فرهنگ‌سازی، ترغیب و تشویق جوانان و نوجوانان در راستای فرهنگ‌سازی و استفاده از کالای ایرانی و حمایت از تولید داخلی محور برنامه‌های سال جاری کانون‌های مساجد است .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، حجت‌الاسلام و المسلمین «علی چراغی‌پور» در دیدار با مدیرعامل شرکت سهامی فرش ایران نمایندگی استان ایلام، اظهار کرد: کانون‌های مساجد در سال جاری برنامه‌های متنوعی در راستای توجه به شعار سال دارد .

وی با اشاره به نام‌گذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری با عنوان «حمایت از کالای ایرانی» افزود: کانون فرهنگی و هنری ظرفیت بسیار بزرگی در راستای فرهنگ‌سازی و ایجاد بسترهای لازم فرهنگی و هنری در راستای توجه به تولید و حمایت از کالای ایرانی هستند .

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری با اشاره به اینکه توجه به بحث کارآفرینی یکی از برنامه‌های سال گذشته کانون‌های مساجد بوده است، اضافه کرد: یکی از محورهای کارآفرینی و محور برنامه‌های کانون‌ها توجه به فرش‌بافی با حضور جوانان و نوجوانان و ایجاد کارگاه در کنار کانون‌های مساجد بود که گام‌ها بسیاری خوبی در روستاهای شهرستان بدره به ‌ویژه روستای گچ کوبان برداشته شد .

چراغی‌پور فرهنگ‌سازی، ترغیب و تشویق جوانان و نوجوانان در راستای فرهنگ‌سازی و استفاده از کالای ایرانی و حمایت از تولید داخلی محور برنامه‌های سال جاری کانون‌های مساجد است و تلاش خواهد شد که با برنامه‌های تبلیغی و فرهنگی و هنری با حضور اقشار مختلف به‌ ویژه نسل جوان گام‌های بزرگی در این حوزه برداشته شود .

وی با بیان اینکه بدون تردید تلاش در راستای حمایت از اعضای کانون‌های مساجد کارآفرین و فعال در حوزه فرش‌بافی در سال جاری موردتوجه خواهد بود، گفت: در سال جاری همکاری و تعامل با شرکت سهامی فرش ایران نمایندگی استان ایلام در راستای حمایت از کالای ایرانی و فرهنگ‌سازی در امر کار و تولید ایرانی مورد توجه است .

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام در پایان خواستار انعقاد تفاهم‌نامه همکاری در زمینه تبلیغ و ترویج در راستای فرش‌بافی در روستاها شد و خاطرنشان کرد: در این رابطه ٢٩٥ کانون فرهنگی و هنری مساجد در نقاط مختلف شهری و روستایی استان آمادگی همکاری با شرکت سهامی فرش رادارند .

در این نشست «خدیجه فاروغی» مدیرعامل شرکت فرش ایران نمایندگی استان ایلام، با بیان اینکه در سال گذشته تولید فرش متاسفانه در استان ایلام دارای افت بوده است، گفت: بی شک تولید فرش و اشتغال به فرش بافی برای بانوان یک فرصت بسیار خوب است که کانون های فرهنگی و هنری نقش مهمی در راستای فرهنگ سازی در این زمینه دارند .

وی خواستار همکاری هر چه بیشتر کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در راستای فرهنگ سازی به منظور توسعه فرش بافی شد و تصریح کرد: در سال حمایت از کالای ایرانی انتظار می‌رود که مسئولان حمایت ویژه‌ای در بحث سرمایه در گردش و خرید محصولات و بیمه بافندگان فرش داشته باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: