• دوشنبه ۲۰ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-3090-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گفتگو

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام:

اصلی‌ترین راه پیشگیری از بیماری سل شناسایی هر چه سریعتر مبتلایان استمعاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام بر ضرورت دیدن آموزش‌های لازم در تشخیص بیماری سل توسط شاغلین در مراکز بهداشتی تاکید کرد و گفت: اصلی‌ترین راه پیشگیری از بیماری سل شناسایی هر چه سریعتر مبتلایان است.

دکتر «راضی ناصری‌فر» در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا، منطقه ایلام، اظهار کرد: هفته سلامت از يكم لغايت هفتم اردیبهشت‌ماه ۱۳۹7 با شعار «دست در دست هم دهيم به مهر تا كه ريشه‌كن كنيم سل را » در جهت ترویج اهمیت نقش سلامت در جامعه به انجام برنامه‌هایی در این راستا خواهد پرداخت.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: اهمیت نقش اطلاع‌رسانی در زمینه بیماری سل توسط رسانه‌ها بر کسی پوشیده نیست و از این حیث نیازمند همکاری رسانه‌ها هستیم و از طرفی اگر افراد مبتلا به بیماری سل به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کنند نه تنها خدمات درمانی را به صورت رایگان دریافت می‌کنند بلکه مطمئن باشند که اسرار بیماری آن‌ها محرمانه باقی می‌ماند. چرا که اصلی‌ترین راه پیشگیری از بیماری سل این است که بیمار مبتلا به سل ریوی سریع‌تر شناسایی شود تا دیگران را مبتلا به این بیماری نکند.
وی با اشاره به اینکه تشخیص و درمان رایگان بیماری سل، اساسی‌ترین راهکار مقابله با این بیماری است، خاطر نشان کرد: اگر اطفال دچار بیماری سل شوند، ممکن است به انواع بسیار شدید و کشنده بیماری مبتلا شوند که در این راستا واکسن ب.‌ث.‌ژ مانع از انواع شدید بیماری سل می‌شود و می‌تواند از نوع شدید این بیماری جلوگیری کند.
ناصری‌فر همچنین به اهمیت شناسایی به موقع و درمان سریع بیماران مبتلا به سل و ضرورت هماهنگی بین بخش‌های درمانی و آزمایشگاه‌های تشخیصی تاکید کرد و گفت: آموزش تمامی کارکنان شاغل در مراکز و خانه‌های بهداشت جهت افزایش حساسیت و آگاهی در زمینه علایم بیماری سل امری ضروری است.
وی درج پیام‌های بهداشتی با محوریت شعار هفته سلامت در سربرگ نامه‌های اداری و ارسال آنها به رسانه‌های گروهی و فضای مجازی و شبکه اجتماعی در طول هفته سلامت را از دیگر برنامه‌های هفته سلامت در معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی عنوان کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: