• دوشنبه ۲۰ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 971-1592-5
  • خبرنگار : 961201
  • منبع خبر : گزارش

استاندار ایلام:

هر سه ماه یکبار با تشکل‌های سیاسی جلسه مشترک خواهم گذاشت

استاندار ایلام گفت: متاسفانه در ایلام قومیت بر حزب و گروه می چربد و اگر می‌خواهیم قومیت فشار نیاورد و افراد اصلح در مسند قرار گیرند، برای آن شاخص داریم و در صورت حرکت بر اساس آن شاخص‌ها موفق خواهیم بود.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «قاسم سلیمانی دشتکی» در دیدار نوروزی با احزاب و فعالین سیاسی استان ابراز امیدوار کرد روزی به این نتیجه برسیم که انتخابات بر اساس منشور حزبی برگزار شود و اظهار کرد: انتخابات براساس منشور حزبی یعنی اینکه مردم به برنامه‌ها رای بدهند و اگر برنامه یک حزب اجرا نشد، دور بعد به آن حزب رای نخواهند داد.

وی با اعلام اینکه از این به بعد هر سه ماه یکبار با کلیه تشکل‌های سیاسی جلسه مشترک خواهم گذاشت، افزود: این جلسات رسمی و با اعلام استاندار خواهد بود و غیر از این هم اگر تشکلی اصلاح طلب یا اصولگرا درخواست کند، جلسه خواهیم داشت.

استاندار ایلام ضمن اشاره به تلاش‌های صورت گرفته توسط مسئولین استانی در روزهای پایانی سال قبل برای نقد کردن تخصیص های صورت گرفته گفت: سهم "سایر" در بودجه سال قبل به 105 درصد افزایش یافت که بی سابقه بوده و علاوه برآن بودجه رسمی امسال را توانستیم به میزان 170 میلیارد تومان افزایش دهیم.

سلیمانی دشتکی با بیان اینکه جمع اعتبارات حوزه کشاورزی  در 4 سال و 7 ماه گذشته میزان 3 هزار میلیارد تومان بوده است اظهار کرد: در این مدت رسما 40 هزار هکتار به اراضی آبی استان اضافه شده و 88 هزار هکتار دیگر نیز در دست اقدام است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری ایلام نیز یکی از رویکردهای مهم و اصلی استانداری را توسعه سیاسی و توسعه فعالیت احزاب عنوان و اظهار کرد: تا سال 78 هیچ حزبی در استان ایلام فعال نبوده ولی هم اکنون 46 حزب سیاسی در استان فعال هستند.

محمد نوذری با بیان اینکه 27 حزب اصلاح طلب و 19 حزب اصولگرا در استان فعال هستند افزود: از این 46 حزب 24 حزب تا قبل از سال 92 فعال بوده اند و 22 حزب دیگر در دولت تدبیر و امید شروع به فعالیت کرده اند.

در ابتدای این دیدار آقایان رشیدی، جعفری نسب، رحمتی، دارابی، ذاکری و نعمتی و خانم ها شرفخانی و رشنوادی از احزاب اصلاح طلب، اصولگرا و اعتدالگرا به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداختند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: