• یکشنبه ۱۹ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-2690-5
  • خبرنگار : 920916
  • منبع خبر : گزارش

تاکید استاندار ایلام بر توجه به مسائل زیست‌محیطی در اجرای پروژه‌ها

استاندار ایلام گفت: هر پروژه‌ای که در استان اجرا می‌شود باید بحث زیست محیطی آن مورد توجه ویژه قرار گیرد .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام، «قاسم سلیمانی دشتکی» در دیدار نوروزی با دبیران سازمان‌های مردم نهاد استان ایلام، افزود: در دولت تدبیر و امید اعتبارات خوبی برای مبارزه با ریزگردها و ایجاد جنگل در مناطق بیابانی مهران و دهلران جذب شده است .

استاندار ایلام در خصوص نقش مردم در انقلاب و شکل گیری آن گفت: عوامل مهمی در پیروزی انقلاب اسلامی موثر بودند اما بدون اتحاد مردم، این پیروزی ممکن نبود .

وی وحدت کلمه را یکی از اصول اساسی انقلاب اسلامی دانست که باعث همگرایی شعارها و حرکت‌های مردمی شد و تصریح کرد: در طول انقلاب اسلامی، هر زمانی که مردم را نامحرم دانستیم، و از شعارهای اساسی جمهوری اسلامی فاصله گرفتیم، متضرر شدیم .

استاندار ایلام استفاده ابزاری از مردم را موجب ایجاد تنش های اجتماعی دانست و گفت: افرادی که حتی رای مردم را نیز بر نمی‌تابند، کسانی هستند که در پیروزی انقلاب و زمان حضرت امام(ره) هیچ نقشی نداشتند .

وی ادامه داد: این افراد پس از رحلت امام(ره) به مردم نهیب می زدند و وقتی دولتی مخالف نظر آنان بود مردم را تحریک می کردند که مردم چرا قیمت تخم مرغ و نان گران شده است؟ در حالی که وقتی تورم کنترل شد و زیر ده درصد بود، می گفتند وضع خیلی خراب است و اگر فردی که مخالف نظر آنان باشد و بحث قانون اساسی و اصل 57 این قانون را مطرح کند او را مرتد می دانند .

سلیمانی دشتکی با بیان اینکه برخی از افراد در مقابل دولت‌های مختلف مواضع متناقضی دارند، تاکید کرد: ما همه اعضای یک خانواده، یک انقلاب، دارای یک نظام و رهبر و تابع جمهوری اسلامی ایران هستیم و همه باید تلاش کنیم که این نظام موفق شود چرا که این نظام بر پایه هزاران شهید و جانباز بنا شده است .

استاندار ایلام نظر رهبری مبنی بر شرکت مخالفان و موافقان نظام در انتخابات را نتیجه توجه نظام به نظرات مردم عنوان کرد و گفت: سخنان رهبری فصل‌الخطاب است و ایشان بارها تأکید کردند مطلبی که از قول من نقل می‌شود باید از طریق دفتر و یا خودم باشد، زیرا سخنگو ندارم .

وی با بیان اینکه پایه نظام ما مردم، اساس کار اتکال به خداوند متعال و پذیرش رهبری و اصل کشور ما بر پایه قانون اساسی است، اظهار کرد: جایگاه کشور به خاطر خونهای پاک شهیدان آن قدر رفیع است که در تمام معادلات جهانی نقش دارد و زیر بار فشارها و حرف زور نمی رویم .

سلیمانی دشتکی جایگاه رهبری در قانون اساسی را فصل الخطاب دانست و گفت: از ابتدای انقلاب افرادی بودند که مخالف حضور مردم در صحنه بودند اما قانون اساسی و رهبری انقلاب اجازه عرض اندام به این افراد را نخواهند داد .

استاندار ایلام در بخش دیگری از سخنانش، هدف از سفرهای شهرستانی را شنیدن حرف مردم در شهرستان‌های مختلف عنوان کرد و گفت: با مدیرانی که به تشکل‌های مردم نهاد اعتقاد نداشته باشند، برخورد می کنم زیرا طبق قاعده دولت، سمن‌ها را همراه خود می دانیم و با نظرات آنها هم سو هستیم .

وی با بیان اینکه اعتبارات خوبی برای ریزگردها و ایجاد جنگل در مناطق مهران و دهلران جذب شده است، تاکید کرد: هر پروژه‌ای که در استان اجرا شود باید بحث زیست محیطی آن مورد توجه قرار گیرد .

سلیمانی دشتکی با توصیه به رعایت الگوهای مصرف آب در استان در سال جاری اظهار کرد: در بحث بارندگی 13 درصد نسبت به سال قبل کاهش داریم و باید در خصوص مصارف آب دقت لازم را داشته باشیم .

استاندار ایلام در پایان عنوان کرد: باید به گونه ای عمل شود که تا جایی که قانون اجازه دهد فعالیت‌های زیست محیطی را به سمن‌های تخصصی واگذار کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: