• یکشنبه ۱۹ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۸
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 971-195-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

استاندار ایلام :

می‌توان از ورزش برای کاهش آسیب‌های اجتماعی کمک گرفت

استاندار ایلام گفت: ورزشکاران با توجه به خصوصیات و روحیات خود به کاهش آسیب‌های اجتماعی و فرهنگ سازی کمک کنند.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام، «قاسم سلیمانی دشتکی» در دیدار نوروزی با تعدادی از ورزشکاران استان ایلام، ظرفیت‌های خدادادی استان را بالقوه دانست و گفت: استان ایلام به نسبت وسعت و جمعیت در زمینه برخورداری از منابع نفت و گاز در کشور اول است؛ از ظرفیت گردشگری بسیار بالایی برخوردار و ظرفیت بسیار مناسبی به نام اربعین در این استان ایجاد شده است .

وی افزود: طی سال‌های اخیر اعتبارات بسیار خوبی در زمینه مهار آب‌های مرزی در استان جذب و در بسیاری از زمینه‌ها گام‌های اثرگذاری برداشته شده اما تا رسیدن به مقصود نهایی که توسعه همه جانبه استان است هنوز فاصله داریم .

سلیمانی دشتکی، مردم استان ایلام را برخوردار از نشاط اجتماعی بسیار بالا معرفی و تاکید کرد: حضور مردم استان در ایام نوروز در دل طبیعت و چادرنشینی آنها همراه با مراسم‌های خودجوش مردمی، بیانگر وجود نشاط اجتماعی در این استان است .

وی با طرح این موضوع که با وجود این ظرفیت‌های خوب، چرا استان با آسیب‌های اجتماعی دست و پنجه نرم می‌کند، افزود: یکی از مهمترین عوامل خودکشی، افسردگی اجتماعی و ضعف های روحی و روانی است اما در جامعه ایلام ورزشکاران و قهرمانان زیادی را داریم که در روحیات ورزشکاری، عشایری و سلحشوری این ضعف روحی وجود ندارد .

استاندار ایلام از مهمترین دلایل پدیدار شدن آسیب‌های اجتماعی در استان را تضاد مابین تفکرات نسل‌ها و اصرار بر استمرار فرهنگ‌های قدیمی بی کاربرد عنوان کرد و ادامه داد: ورزشکاران با توجه به خصوصیات و روحیات خود به کاهش آسیب‌های اجتماعی و فرهنگ سازی کمک کنند .

سلیمانی دشتکی در بخش دیگری از سخنانش به فعالیت‌های صورت گرفته در هیات‌های ورزشی اشاره کرد و گفت: بدون فعالیت و تحرک نمی‌توان اعتبار جذب کرد لذا با تلاش‌های صورت گرفته اعتباراتی برای پرداخت دیون هیئت‌های ورزشی در نظر گرفته شد .

استاندار ایلام در پایان خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید بر حمایت از بخش خصوصی اعتقاد و تاکید دارد زیرا با واگذاری امکانات و مسئولیت‌ها به بخش خصوصی می‌توانیم بهتر نتیجه بگیریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: