• جمعه ۱۷ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-2190-5
  • خبرنگار : 920916
  • منبع خبر : گزارش

۷۰ درصد اشتغال‌زایی مددجویان ایلام در مناطق مرزی و روستایی است

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام در دیدار با مدیر و تعدادی از کارکنان جهاد دانشگاهی استان ایلام گزارشی از فعالیت‌های این نهاد ارائه کرد .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «ضیاء رضایی» در این دیدار اظهار کرد: بیش از ۷۰ درصد طرح‌های اشتغال‌زایی برای مددجویان این استان در مناطق محروم، مرزی و روستایی اجراشده‌اند .

وی افزود: همچنین بیش از ۵۰ درصد طرح‌های اشتغال‌زایی این نهاد در زمینهٔ کشاورزی و دامداری است که نشان‌ دهنده توجه کمیته امداد به مناطق محروم و روستایی این استان است .

رضایی اضافه کرد: خدمات اشتغال‌زایی کمیته امداد در مناطق مرزی و روستایی این استان باعث ماندگاری مردم در این مناطق و امیدواری بیشتر آنان به زندگی در این مناطق شده است .

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام با عنوان اینکه خدمات‌دهی این نهاد متناسب با میزان محرومیت‌ها در این استان است گفت: با اینکه تنها هشت درصد جمعیت این استان تحت حمایت کمیته امداد است اما در برخی روستاها و مناطق محروم، میزان جمعت تحت حمایت به خاطر شدت محرومیت‌ها به ۵۰ درصد هم می‌رسد .

رضایی به خدمات این نهاد در زمینهٔ مسکن اشاره کرد و گفت: در سال ۹۵ و ۹۶ بیش از هزار خانوار مددجوی این نهاد در مناطق روستایی و شهری از مسکن مناسب برخوردار شده‌اند .

وی افزود: برنامه این نهاد در زمینهٔ مسکن این است که در چند سال آینده همه خانواده‌های مددجوی کمیته امداد در استان خانه‌دار شوند .

«سید غلامرضا حسینی» سرپرست جهاد دانشگاهی استان ایلام نیز در این نشست گفت: کمیته امداد و جهاد دانشگاهی در سال‌های گذشته در زمینهٔ آموزشی همکاری‌های خوبی با هم داشته‌اند .

حسینی با بیان اینکه اعتقاد به فعالیت‌های جهادی از اهداف مشترک کمیته امداد و جهاد دانشگاهی است، افزود: فعالیت جهادی می‌تواند بسیاری از مشکلات بیکاری مددجویان را برطرف کند .

وی با اشاره به اینکه اشتغال هم‌اکنون از مهم‌ترین دغدغه‌های مسئولان و مردم کشورمان است، گفت: سال حمایت از کالای ایرانی می‌تواند فرصت بسیار مغتنمی برای ورود مددجویان به عرصه کار و تولید باشد .

سرپرست جهاد دانشگاهی استان ایلام با عنوان اینکه جهاد دانشگاهی امکانات و ظرفیت‌های خوبی در زمینه‌های آموزشی دارد گفت: این سازمان آمادگی دارد این ظرفیت را برای آموزش مددجویان در اختیار کمیته امداد قرار دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: