• چهارشنبه ۱۵ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-1590-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

باید به یاس در جامعه غلبه کنیم/ کانون توسعه در ایلام ایجاد شود

ربیعی گفت: حل مسائل کشور از جمله فشار به آب و خاک، ریزگردها، پنجره جمعیتی و عدم بزرگ شدن اقتصاد تنها با اجماع و یاس زدایی قابل حل هستند .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، علی ربیعی در دیدار با بازنشستگان و نخبگان استان، پس از شنیدن دغدغه های آنان اظهار کرد: دولت بدون همکاری نخبگان و سازمان های مردم نهاد نمی تواند آن گونه که باید وظایف خود را انجام دهد .

وی با بیان اینکه خیلی ها چشم دیدن موفقیت های انقلاب اسلامی را در آستانه چهل سالگی ندارند، تصریح کرد: بسیاری از مسائل در هم تنیده شده و منشاء مسائلی شده که همه باید با همکاری در راه حل آنها بکوشیم .

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه در هیئت دولت از هیچ تلاشی برای حل مشکلات فروگذار نخواهیم کرد، ادامه داد: برنامه دولت ارتقای رفاه زندگی مردم و افزایش قدرت خرید است .

وی راه رشد اقتصادی را افزایش سرمایه گذاری عنوان کرد و گفت:پنجره جمعیتی، فشار به آب و خاک، ریزگردها، عدم بزرگ شدن اقتصاد کشور از جمله مسائلی است که باید برای حل آنها حرکت کنیم .

ربیعی با تاکید بر اینکه در این راستا حق نداریم موفق نشویم، تصریح کرد: هر چند عده ای فکر می کنند که دولت را می زنند اما کل نظام را می زنند اما باید با اجماع به یاس زدایی بپردازیم .

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه نسبت به ایلام احساس دین می کنم و باید نخبگان ایلام کانون توسعه استان را ایجاد کنند ، با اشاره به شرایط جغرافیایی استان گفت: باید نهادی صادراتی در استان ایجاد شود .

استاندار ایلام نیز در دیدار با نخبگان و بازنشستگان فرهیخته ایلام با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستار توجه جدی وزیر و مسولان وزارتخانه به تهاتر مطالبات و بدهی ها با سایر دستگاههای اجرایی شد 

قاسم سلیمانی دشتکی اظهار کرد: استان ایلام دارای پتانسیل های عظیم و بی نظیری است که می تواند زمینه توسعه استان را فراهم نماید. اما از طرف دیگر فقر و توسعه نیافتگی همچنان در استان موجود است که این دو با هم در تناقض هستند .

وی در خصوص همدلی موجود بین مسولان استان ایلام ابراز داشت: خوشبختانه بین مدیران، مسولان و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی وحدت رویه بسیار مناسبی برقرار است که این موضوع هم برای کشور و هم برای استان بسیار مفید است .

استاندار ایلام با اشاره به موارد اختلاف بین سازمان تامین اجتماعی و سایر دستگاههای اجرایی در خصوص مطالبات و بدهی ها گفت: وزیر و سایر مسولان موضوع تهاتر مطالبات و بدهی ها را با سایر دستگاههای اجرایی جدی بگیرند. زیرا این روش هم ساده و هم راهگشاست.


در ابتدای این نشست 10 نفر از فعالان اقتصادی و صنفی و نماینده بازنشستگان کشوری دغدغه های خود را بیان کردند


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: