• چهارشنبه ۱۵ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-1190-5
  • خبرنگار : 920916
  • منبع خبر : گزارش

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان:

کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در ایلام به سمت کارآفرینی می‌روند

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام گفت: کارگاه‌های تولید فرش در کنار کانون‌های مساجد روستایی علاوه بر کار تولید نقش مهمی در راستای فرهنگ‌سازی کارآفرینی و حمایت از تولید داخلی خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، حجت‌الاسلام و المسلیمن «علی چراغی‌پور» اظهار کرد: در حال حاضر 295 کانون فرهنگی و هنری در سطح مساجد این استان فعالیت دارند.

وی به فعالیت بیش از 70 درصد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان در مناطق روستایی و عشایری اشاره کرد و افزود: در سطح کانون‌های مساجد با حضور اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری طرح‌هایی از جمله قالی‌بافی، پرورش قارچ و دیگر طرح‌های کشاورزی و دامی اجرا شده که نقش مهمی در ایجاد اشتغال و تولید داخلی داشته است.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام با اشاره به اینکه تلاش می‌شود در طول سال جاری همایش‌هایی در راستای حمایت از طرح‌های کارآفرینی کانون‌های مساجد برگزار شود، اضافه کرد: برگزاری نمایشگاهی از آثار متنوع تولیدات اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری و تجلیل از نخبگان کارآفرین و همچنین معرفی این افراد به مراکز ذیربط از جمله برنامه‌های دبیرخانه کانون‌های مساجد استان در سال حمایت از کالای ایرانی است.

چراغی‌پور برگزاری نمایشگاه‌های کارآفرینی و تولیدات اعضای کانون‌های مساجد دوره‌ای در مناطق مختلف استان را از دیگر برنامه‌های این نهاد برشمرد و گفت: در سال جاری تمام هدایایی که در مراسمات مختلف در راستای تجلیل از اعضای کانون‌های مساجد اهدا می‌شود، از اقلام و تولیدات اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری تهیه خواهد شد.

وی تلاش در جهت معرفی تولیدات کانون‌های فرهنگی و هنری را از دیگر اهداف و برنامه‌های کانون‌های مساجد استان اعلام و عنوان کرد: انتظار داریم که تولیدات کانون‌های مساجد به ‌صورت بسته‌بندی شکیل، به ‌روز در نهایت سلیقه و ابتکار تهیه و طرح‌های خلاق در این نوع تولیدات به کار گرفته شود.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد با اشاره به اینکه بحث فرش‌بافی یکی از محوری‌ترین و تأثیرگذارترین طرح‌ها در سطح کانون‌های مساجد به‌ ویژه در مناطق روستایی است، تصریح کرد: کارگاه‌های تولید فرش در کنار کانون‌های مساجد روستایی علاوه بر کار تولید نقش مهمی در راستای فرهنگ‌سازی خواهد داشت.

چراغی‌پور با بیان اینکه تلاش می‌شود از طریق مسئولان ذی‌ربط از جمله شرکت فرش در راستای تشویق و ترغیب اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری برای حضور در این زمینه اقدام شود، گفت: بازدید از مراکز صنعتی با حضور کارآفرینان کانون‌های مساجد در راستای آشنایی هر چه بیشتر کارآفرینان با محصولات و صنایع مختلف از دیگر برنامه‌های کانون‌های مساجد استان در سال جاری خواهد بود.

وی از تشکیل کلاس‌های مختلف با حضور نخبگان کارآفرین در راستای تأثیرگذاری در راستای جذب افراد به کارآفرینی در مناطق روستایی و شهری خبر داد و گفت: سعی می‌شود که در سال جاری در مناطق روستایی فعالیت‌های گسترده‌ای در حوزه کارآفرینی داشته باشیم با توجه به امکاناتی که در مناطق روستایی وجود دارد در این زمینه اقدام شود.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد یادآور شد: در سال‌های گذشته در حاشیه برگزاری نمایشگاه‌های مختلف در استان، طرح‌ها و توانمندی‌های کارآفرینی کانون‌های مساجد در غرفه‌هایی در معرض دید علاقه‌مندان گذاشته شد و نسبت به معرفی هر چه بیشتر این طرح‌ها اقدام شد و سعی بر این است که با حمایت دستگاه‌های مختلف از اساتید مجرب حوزه کارآفرینی برای آموزش اعضای کانون‌های مساجد در این حوزه دعوت شود.

چراغی‌پور، در پایان تصریح کرد: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد جزء لاینفک وزارت فرهنگی و ارشاد اسلامی هستند و در تلاش هستیم که بر اساس سیاست‌های وزارت متبوع و حمایت‌های اداره کل فرهنگی و ارشاد اسلامی استان به فرمایش مقام معظم رهبری در سال حمایت از کالای ایرانی در حوزه فرهنگ‌سازی جامه عمل بپوشانیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: