• چهارشنبه ۱۵ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-591-5
  • خبرنگار : 961201
  • منبع خبر : گزارش

امام جمه ایلام:

حمایت از کالای ایرانی از ارکان مهم تحقق اقتصاد مقاومتی است

نماینده ولی فقیه در استان ایلام گفت: با مدیریت جهادی قطعا شاهد شکوفایی اقتصاد کشور خواهیم بود.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، حجت‌الاسلام والمسلمین «محمدنقی لطفی» در دیدار نوروزی با سرپرست جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام اقتصاد مبتنی بر نفت را اقتصادی بیمار خواند واظهار کرد: حمایت از کالای ایرانی قطعا یکی از ارکان مهم اقتصاد مقاومتی است.

 وی با بیان اینکه استفاده از کالای ایرانی باید تبدیل به فرهنگ شود و تحقق آن نیاز به فرهنگ سازی دارد، افزود: اصحاب رسانه و قلم به دستان فرهیخته  می‌توانند در این راستا تلاش کنند و مردم نیز باید همانطور که به خاک وطن واستان خود تعصب دارند به کالای تولید داخل نیز تعصب نشان دهند.

 امام جمعه ایلام تحقق اقتصاد درون‌زا و برون‌گرا را با استفاده از توانمندی داخل و تجربیات خارج را روشی متداول و مقدور دانست و گفت: در اوایل انقلاب که همه چیز به خارج وابسته بود و شعار "ما می توانیم" امام راحل برای بسیاری قابل هضم نبود ولی در طول 40 سال این شعار در عرصه‌های مهمی همچون هسته‌ای، هوافضا، نانو، پزشکی و موشکی به بار نشسته و در عرصه اقتصاد هم می‌تواند محقق شود.

 لطفی مخاطب اصلی تحقق شعار استفاده از کالای ایرانی را مردم دانست و اظهار کرد: مردم نسبت به کیفیت کالا بسیار حساس هستند و دولت باید نظارت کند که کالاهای با کیفیت به دست مردم برسد.

وی تحقق شعار امسال را ضامن راه اندازی مجدد بنگاه های تعطیل و نیمه تعطیل دانست و گفت: مشکلاتی اقتصادی که در زمینه صنایع داخلی داریم با تخقق این شعار از بین می‌رود و اقتصاد ایران در ردیف اقتصادهای برتر جهان قرار می‌گیرد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: