• چهارشنبه ۱۵ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 971-892-5
  • خبرنگار : 920916
  • منبع خبر : گزارش

دعوت استاندار از رئیس جمهور برای سفر به ایلام

استاندار ایلام در دیدار با رئیس جمهور از وی برای سفر به استان ایلام دعوت کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام، «قاسم سلیمانی دشتکی»  با رئیس جمهور، معاون اول رئیس جمهور، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و معاونین این سازمان و همچنین رئیس بنیاد مستضعفان کشور دیدار و گفتگو کرد.

استاندار ایلام در دیدار با حسن روحانی، ضمن بیان مسائل، مشکلات و اقدامات صورت گرفته در استان، از رئیس جمهور دعوت کرد در نیمه اول سال جاری به استان ایلام سفر کند.

در جریان این سفر، استاندار ایلام همچنین با اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور دیدار و گفت و گو کرد.

در این دیدار مسائل کلان اقتصادی استان ایلام در سطح ملی بررسی و حل و فصل کردند.

استاندار ایلام در این دیدار که با حضور جلال میرزایی، نماینده استان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با بیان وضعیت استان از بعد اقتصادی از جمله مشکلات و تنگناها و همچنین مزیت‌های نسبی استان ایلام برای توسعه، خواستار بررسی و حل و فصل مسائل کلان اقتصادی استان در ستاد ملی اقتصاد مقاومتی کشور با حضور مسؤلین ملی و استانی مربوطه شد.

قاسم سلیمانی دشتکی همچنین با عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور دیدار و مسایل اجتماعی و فرهنگی استان را مورد بحث و بررسی قرار داد.

در این دیدار مسائل و مشکلات اجتماعی و فرهنگی استان و راهکاری رفع آنها مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

همچنین استاندار ایلام با معاونین امور اجتماعی، سیاسی، اداری و منابع انسانی، اقتصادی و عمرانی وزارت کشور دیدار کرد که در این دیدارها مسایل مربوط به حوزه کاری آنان در استان مورد بررسی قرار گرفت.

استاندار ایلام همچنین با محمد سعیدی‌کیا، رئیس بنیاد مستضعفان کشور دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که جلال میرزایی نیز حضور داشت، مسائل و مشکلات استان و راهکارهای رفع محرومیت در ایلام مطرح شد و مقرر شد پروژه‌های محرومیت‌زدایی و اشتغالزایی در یکی از شهرستان‌های استان اجرا شود.

رئیس بنیاد مستضعفان همچنین در این دیدار قول مساعد دادند اقدام لازم در زمینه تأمین مسکن خانوارهای دارای 2 معلول و بالاتر از طرف بنیاد صورت پذیرد.

همچنین با توجه به مشکلات خانوارهایی که صاحب فرزندان سه قلو و بالاتر می‌شوند مقرر شد بنیاد مستضعفان به مدت 2 سال سبد حمایتی به آنها ارائه کند و مساعدت لازم در زمینه تأمین مسکن آنها نیز به عمل آورد.

علاوه بر آن در این دیدار مقرر شد از بانوان باردار مستضعف با معرفی خانه بهداشت و نوزادان آنان تا 6 ماهگی حمایت لازم صورت پذیرد.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، دیدار استاندار ایلام با رئیس و معاونین سازمان برنامه و بودجه کشور نیز انجام شد.

قاسم سلیمانی دشتکی با محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و معاونین آن سازمان دیدار و گفتگو کرد.

استاندار ایلام در دیدار با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، ضمن تشکر از مساعدت‌های صورت گرفته به ایلام در سال 1396، خواستار مساعدت بیشتر به استان در سال 1397 جهت جبران عقب ماندگی‌های استان ایلام شد.

همچنین استاندار ایلام با دکتر پورمحمدی و دکتر عدل از معاونین سازمان برنامه و بودجه دیدار و از آنان جهت سفر به ایلام جهت بررسی مسائل و مشکلات استان دعوت به عمل آورد.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: