• چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-7390-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

توصیه دانشیار دانشگاه تهران؛

اساتید برای گرفتار نشدن در بن‌بست تکرار مطالعه کنند

دانشیار  دانشگاه تهران گفت: بنیادی‌ترین عامل ملالت، تکرار است و موضوعی که به اساتید کمک می‌کند تا دچار تکرار نشوند، مطالعه و کند و کاو دائمی است.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، دکتر «امیرعباس علیزمانی» در کارگاه آموزشی  "زندگی هر روزی، کار آکادمیک، ملالت و معنا"،  اظهار کرد: ملالت سرنوشت محتوم انسان نیست و انسان برای اینکه  بتواند از «بن بست تکرار» در زندگی بیرون بیاید و یخ زندگی را بشکند، باید در کنار تأمین نیازمندی های جسمانی، به حقیقت زندگی خود هم بپردازد و معنای آن را بشناسد .

وی تصریح کرد: برای اینکه بیماری ملالت را مداوا کنیم، راهش این نیست، که علائم آن را از بین ببریم، بلکه باید با خود خلوت کرده و منشأ اصلی  آن را شناسایی نمائیم، تا بهبودی کامل حاصل شود .

عضو هیئت علمی دانشگاه ایلام تأکید کرد: اساتید برای اینکه به وظایف اصلی خود در دانشگاه ها عمل کرده و زندانی ملالت نشوند، باید دائم جستجوگر بوده و در پی جواب آن باشند، ایده‌های جدید را مطرح نماید و دائم مسائل و موضوعات جدید را تدریس نمایند، تا هم خود نشاط و شادابی داشته باشند و هم بتوانند دانشجویان را به این سمت راهنما باشند .

علیزمانی افزود: بنیادی‌ترین عامل ملالت، تکرار است و موضوعی که به اساتید کمک می کند تا دچار تکرار نشوند، مطالعه و کند و کاو دائمی است و  اگر این اتفاق افتاد، اساتید با بیان مسائل نو و انتقال آن به دانشجویان، زمینه پرواز خود و آنان را فراهم می کنند .

دانشیار دانشگاه تهران مولوی را نمونه انسانی دانست، که ملالت در زندگی وی راهی نداشته و گفت:  عصر زندگی مولوی، خشن و پر تلاطم است و با اینکه گرفتاری های مختلفی در زندگی وی و سایر مردان بزرگ مثل ابن سینا، حافظ، سعدی و غیره وجود دارد،  اما مولوی اسیر این ملالت ها نشد و برای همین نوآوری، شور، نشاط، معنا و امید در شعر زندگی وی جلوه گر است و در نتیجه وی توانست پرواز کند و  اشعار وی روح امید، نشاط و آرامش را به انسان عرضه می کند .

وی تأکید کرد: برای رسیدن به موفقیت و پرواز کردن، نباید منتظر کمک دیگران بود، بلکه باید بدون هیچ چشم داشتی، با امید، معنا دادن به زندگی و پرهیز از افتادن در زندان سرگردانی، تکرار و ناامیدی، دائم جنگید و جایگاه خوبی را  برای خود به دست آورد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: