• چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-6194-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

یک مدرس دانشگاه:

مهران می‌تواند پایلوت تلفیق گردشگری جنگ و توریسم مذهبی شود

یک مدرس دانشگاه گفت: مهران می‌تواند به عنوان پایلوت در تلفیق گردشگری جنگ و گردشگری مذهبی معرفی شود .

دکتر «بهزاد فریادیان» با حضور در دفتر ایسنا، منطقه ایلام، اظهار کرد: استان ایلام در زمینه‌ی میراث های فرهنگی جای کار فراوانی دارد اما متاسفانه تاکنون بسیاری از ظرفیت‌های موجود مغفول مانده‌اند و راه به بالفعل رساندن این قابلیت‌ها بهره‌گیری از تجربه سایر استان‌ها، ایده‌پردازی فعالان این عرصه و  تسهیل دولت است .

وی با اشاره به پیشینه تاریخی استان و وجود آثار تاریخی بسیار جذاب ، گفت: 8 سال جنگ تحمیلی که استان ایلام مستقیما تحت تاثیر آن بود بهترین ظرفیت برای گردشگری جنگ را فراهم کرده اما آن گونه که باید از آن بهره‌ گرفته نشده است .

وی میزبانی ایلام از زائران اربعین که عموما از مهران می‌گذرند را ظرفیتی دیگر در این زمینه دانست و گفت: اگر برنامه‌ریزی دقیق صورت گیرد به مرور می‌توان مهران را به محلی برای حضور دائمی گردشگران مناطق جنگی و گردشگران مذهبی تبدیل کرد .

این مدرس دانشگاه تصریح کرد: پدیده‌های زمین‌شناختی در جایگاه جهانی موجود در استان و تبدیل آن به ژئوپارک نمونه‌هایی عالی برای گردشگری طبیعی و تخصصی را در خود جای داده است که با پردازش درست و انجام کارهای مقدماتی می‌توانند منجر به حضور طبیعت‌دوستان جهانی در استان ایلام شود .

فریادیان با بیان اینکه تجربه ثابت کرده که دولتی فکر کردن خود مانع بزرگی بر سر راه رونق گردشگری است، تصریح کرد: اگر با ساز و کارهای علمی و متناسب با جوامع محلی گردشگری را به مردم بسپاریم نتیجه خواهیم گرفت و هم گردشگری رونق خواهد گرفت و هم مردم منتفع خواهند شد که لازم است برای این امر از انعطاف‌های موجود در قانون بهره ببریم .

وی نگاه دولت تدبیر  وامید را به مقوله گردشگری از دولت‌های گذشته علمی‌تر و دلسوزانه‌تر ارزیابی کرد و گفت: ورود گردشگران بین‌المللی از جمله مقولاتی است که می‌توان از آن برای رفع ایران‌هراسی هم بهره برد و خلاف واقع بودن بسیاری از شعارهایی که به ناحق علیه ایران سر داده می‌شود را اثبات کرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: