• چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-6593-5
  • خبرنگار : 920916
  • منبع خبر : گفتگو

دبیر جشنواره خبر داد:

ارسال حدود ۱۵۰ اثر به دبیرخانه جشنواره استانی علامه حلی

دبیر جشنواره استانی علامه حلی ایلام و معاون پژوهش حوزه علمیه استان ایلام، استقبال قابل توجه طلاب از اولین جشنواره استانی علامه حلی را قابل قبول خواند و از ارسال حدود ۱۵۰ اثر به دبیرخانه جشنواره خبر داد .

حجت‌الاسلام و المسلمین «علی‌اصغر بسطامی» در گفت و گو با ایسنا، منطقه ایلام با اعلام پایان مهلت دریافت آثار، اظهار کرد: قریب به 150 اثر در بخش‌های پایان نامه، مقالات پژوهشی و تحقیق پایانی از حوزه‌های برادران و خواهران در موضوعات کلام و عقاید، فلسه و منطق، فقه و اصول، تاریخ اسلام و ایران، ادبیات و تفسیر به دبیرخانه رسیده و این آمار با توجه به زمان اندک فرخوان که حدودا سه ماه مانده به آخرین مهلت ارسال آثار بود، برای اولین جشنواره استانی قابل توجه است .

معاون پژوهش حوزه علمیه استان ایلام درباره روند ارزیابی آثار، افزود: بر اساس آیین‌نامه جشنواره علامه حلی، آثار رسیده به دبیرخانه استانی در چهار سطح علمی و در سه مرحله توسط گروه‌های ارزیاب که بحمدلله اکثراً از اساتید روحانی بومی عضو هیئت علمی دانشگاه‌های استان هستند، مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت .

دبیر اولین جشنواره علامه حلی استان ایلام در توضیح مراحل سه گانه ارزیابی آثار، گفت: این مراحل شامل مرحله ارزیابی اجمالی که با هدف شناسایی آثار شایسته ورود به مرحله تفصیلی انجام می‌شود. در مرحله دوم ارزیابی تفصیلی نیز آثار به منظور انتخاب آثار برتر مورد بررسی تفصیلی قرار می‌گیرند .

بسطامی در پایان یا اشاره به تاثیر برگزاری جشنواره استانی علامه حلی در توجه بیش از پیش به مقوله پژوهش و ایجاد انگیزه در طلاب مستعد  ابراز امیدواری کرد: در فرصت زمانی بیشتر و با برنامه‌ریزی بهتر، شاهد استقبال روز افزون طلاب علاقمند در دوره‌های بعدی جشنواره در آینده باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: