• چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-6791-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری ایلام:

امسال تنها 14 درصد طرح‌های صنعتی ایلام موفق به دریافت تسهیلات شده‌اند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری ایلام از معرفی 90 طرح در بخش صنعت برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها خبر داد و گفت: تاکنون فقط 14 درصد آنها موفق به دریافت تسهیلات شده‌اند.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام،  دکتر «ایوب درویشی» در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اظهار کرد: امسال 90 طرح صنعتی برای دریافت تسهیلات رونق بنگاه های کوچک و متوسط به بانک‌های استان معرفی شده‌اند که تاکنون فقط 14 درصد آنها موفق به دریافت تسهیلات شده‌اند کهباید در این حوزه بانک‌ها روند سریع‌تر و سهل‌تری را برای متقاضیان ایجاد کنند.

وی تاکید کرد: باید نسبت به مشخص شدن وضعیت متقاضیان و میزان جذب اعتبارات این حوزه آمار مشخص ، دقیق ، تحلیلی و تفکیکی ارائه شود و موانع جذب این گونه اعتبارات نیز بیان شود تا بتوانیم نسبت به توانمند‌سازی تجار و تولیدکنندگان استان اقدامات موثر و مفیدی را صورت دهیم .

معاون اقتصادی استاندار ایلام گفت: متقاضیانی که در سامانه به بانک‌ها معرفی شده‌اند از طرف دستگاه‌های تخصصی مورد بررسی قرار گرفته‌اند و  طرح‌های آنان نیز مطالعه شده است و از اهلیت دریافت تسهیلات برخوردارند و نباید بانک ها با درخواست تضامین و وثیقه های سنگین آنان را از ایجاد واحدهای صنعتی و یا ادامه روند تولید باز دارند .

درویشی گفت: برخی از متقاضیان نیز در روند تکمیل پرونده سهل انگاری نموده اند که باید از طرف بانک ها تعیین تکلیف شوند و افرادی که از دریافت تسهیلات انصراف داده اند مشخص شده و در سامانه اعلام شوند.

وی یکی از آیتم‌های ارزشیابی مدیران بانک ها را میزان ارائه تسهیلات رونق بنگاه های کوچک و متوسط در بخش های صنعت و کشاورزی عنوان نمود و افزود: تلاش ما این است که با ارائه ی این تسهیلات نسبت به رفع موانع تولید و رونق بخشیدن به واحدهای صنعتی و کشاورزی اقدام کنیم .

معاون استاندار ایلام گفت: در سال 96 بیش از 100 میلیارد تومان تسهیلات رونق بنگاه‌های کوچک و متوسط در اختیار استان قرار داده شده است که در این قالب بیش از 90 طرح از طریق سامانه به بانک‌های عامل معرفی شده است که تاکنون حدود 15 میلیارد تومان از این تسهیلات جذب شده و انتظار داریم بانک‌ها نسبت به جذب مابقی این تسهیلات اقدام کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: