• سه شنبه ۲۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-6691-5
  • خبرنگار : 920916
  • منبع خبر : گزارش

سهم ایلام از اعتبارات طرح اشتغال فراگیر ۲۰۰ میلیارد تومان است

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری ایلام سهم این استان از اعتبارات طرح اشتغال فراگیر را ۲۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «حیدر نعمتی» در جلسه بررسی مشکلات طرح اشتغال فراگیر اظهار کرد: اولویت پرداخت تسهیلات در این حوزه با طرح‌‌های مشارکتی، تعاونی و یا فعالیت‌های دانش بنیان است .

وی افزود: افراد متقاضی می‌توانند خلاصه طرح اشتغالزا را ارائه و در سامانه « کارا » ثبت‌نام کنند تا پس از بررسی اعتبار مورد نیاز در اختیار آنان قرار گیرد .

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری ایلام اضافه کرد: این طرح در استان ایلام نیز آغاز شده و تاکنون ۴۲۵ متقاضی دریافت تسهیلات در سامانه کارا ثبت نام کرده‌اند .

نعمتی عنوان کرد: ۱۰۳ مورد از درخواست‌های رسیده برای تامین سرمایه در گردش ، ۲۴۹ مورد طرح جدید و ۷۲ مورد نیز برای توسعه در این سامانه به ثبت رسیده است .

وی اعتبار در نظر گرفته شده به این استان در چارچوب طرح اشتغال فراگیر را ۲۰۰ میلیارد تومان ذکر کرد و یادآور شد: در صورتی که نظارت دقیقی بر نحوه تخصیص این اعتبار صورت گیرد نتایج حاصل از آن ملموس‌تر بوده و در جذب تعداد بیشتری از افراد جویای کار مثمرثمرتر خواهد بود .

نعمتی یکی از مشکلات این طرح را بالا بودن نرخ تسهیلات عنوان کرد و گفت: دریافت سود ۱۶ درصد از متقاضیان رغبت آنان را برای حضور در این زمینه کمرنگ می کند .

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری ایلام در پایان اظهار کرد: اولویت سرمایه‌گذاری در طرح اشتغال فراگیر در مناطق روستایی است و افراد متقاضی از طریق سامانه Kara.mcls.gov.ir طرح های خود را ثبت و پس از یک ماه مورد بررسی قرار می‌گیرند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: