• دوشنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-5593-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

معرفی رشته‌های مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی ایلام

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی ایلام برای ترم بهمن در مقاطع و رشته‌های کاردانی فنی شبکه‌های کامپیوتری، کاردانی فنی نرم‌افزار – برنامه‌سازی کامپیوتری، کاردانی فنی فناوری- اینترنت و شبکه‌های گسترده، مهندسی فناوری اطلاعات، مهندسی فناوری شبکه‌های کامپیوتری ، کاردانی فنی نرم‌افزار – برنامه‌سازی کامپیوتری و کاردانی حرفه‌ای تربیت مربی قرآن کریم دانشجو می‌پذیرد.
به گزارش ایسنا،منطقه ایلام،  مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی ایلام در سال 1385 تاسیس گردید و با پذیرش دانشجو در رشته‌های کاردانی نرم افزار و حسابداری صنعتی کار خود را آغاز نمود. از آن زمان تاکنون در بیش از 40 کد رشته پذیرش داشته است و از نظر کیفی و کمی روند رو به رشدی را طی نموده است. این مرکز همواره تلاش نموده فعالیت های خود را بر روی تربیت نیروی انسانی متخصص در رشته‌های جدید و همخوان با پتانسیل‌ها و قابلیت‌های استان متمرکز نماید به نحوی که هم اکنون اکثریت پذیرش دانشجو در رشته‌های فناوری اطلاعات، حقوق، حسابداری و گیاهان دارویی می‌باشد.
ساختمان مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی ایلام در سال 1392 در زمینی به مساحت 5000 متر‌مربع تکمیل و به بهره‌برداری رسیده است و دارای امکانات و استانداردهای آموزشی مناسب (کلاس‌های مجهز، سایت و کارگاه کامپیوتر، آزمایشگاه گیاهان دارویی و...) است.
در ذیل رشته‌های این مرکز آموزش عالی معرفی شده است:
کاردانی فنی شبکه‌های کامپیوتری
رشته کاردانی فنی شبکه‌های کامپیوتری یکی از رشته‌های شاخه صنعت دانشگاه علمی و کاربردی است. دانش‌آموختگان این رشته پس از اتمام این دوره می‌توانند انواع شبکه‌ها را در سازمان‌ها به پا کرده و اطلاعات را درون سازمان‌ها به جریان بیندازند. پشتیبانی و نگهداری این سیستم‌ها و بروز‌رسانی آنها نیز از اهداف دیگر تدوین رشته کاردانی فنی شبکه‌های کامپیوتری است.
کاردانی فنی نرم‌افزار – برنامه‌سازی کامپیوتری
رشته کاردانی فنی نرم‌افزار-برنامه‌سازی کامپیوتری یکی دیگر از رشته‌های گروه صنعت دانشگاه علمی و کاربردی است. هدف از تدوین این دوره، تربیت برنامه‌نویسانی است که در زمینه‌های مختلف برنامه‌نویسی جهت راه‌اندازی و استفاده سیستم‌های سخت‌افزاری جدید یا موجود فعالیت نمایند. دانش‌آموختگان این دوره می‌توانند به صورت فردی یا در قالب گروهی نسبت به برنامه‌نویسی و تولید نرم‌افزارهای مختلف برای شرکت‌های خصوصی، سازمان‌های دولتی و سایر کارفرمایان اقدام کنند.
کاردانی فنی فناوری- اینترنت و شبکه‌های گسترده
رشته کاردانی فنی فناوری اطلاعات-اینترنت و شبکه‌های گسترده یکی از رشته‌های گروه صنعت دانشگاه علمی و کاربردی است. هدف از تدوین رشته کاردانی فنی اینترنت و شبکه‌های گسترده، تربیت متخصصینی است که بتوانند کلیه شبکه‌های کوچک و محلی اداره‌ها و سازمان‌های دولتی و خصوصی را به یکدیگر متصل نموده و شبکه‌ای گسترده تولید کنند که تبادل اطلاعات را به فرای سازمان و محیط بسته اداری و خانگی بکشانند. یا اینکه با اتصال سیستم‌های منفرد یا شبکه‌های کوچک به اینترنت آنها را به دریایی از اطلاعات و سرویس‌ها متصل نمایند و یا سرویسی را به کلیه افراد از راه دور ارائه نمایند. لذا داشتن اطلاعاتی در مورد امنیت اطلاعات، حریم خصوصی، روش‌های تبادل اطلاعات، مسیریابی و سایر علوم مرتبط لازم و ضروری به نظر می‌رسد. از جمله مشاغل قابل احراز دانش آموختگان این رشته می توان به تکنسین شرکت خدمات اینترنتی (ISP)، تکنسین نصب و راه اندازی سرویس‌های اینترنتی و پشتیبان و راهبر شبکه‌های گسترده اشاره نمود.
رشته مهندسی فناوری اطلاعات
رشته مهندسی فناوری اطلاعات، زیرمجموعه‌ی گروه فنی در دانشگاه محسوب می‌شود. این رشته دانشی را به مخاطب منتقل می‌کند که طی آن روش‌های جمع‌آوری اطلاعات، استفاده و انتقال آن میسر شود. مطالعه، طراحی، ساخت، راه‌اندازی، نگهداری سیستم‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، جمع‌آوری، سازمان‌دهی، طبقه‌بندی و انتقال اطلاعات مهم‌ترین اهدافی است که مهندسی فناوری اطلاعات آن را دنبال می‌کند. مهم‌ترین توانمندی دانش‌آموختگان این رشته، استفاده صحیح و بهره‌برداری به‌موقع از اطلاعات است.
مهندسی فناوری شبکه‌های کامپیوتری
امروزه با گسترش کامپیوتر در تمامی ابعاد زندگی انسان‌ها و الزام شرکت‌ها و سازمان‌ها برای استفاده از این فناوری به منظور امکان رقابت با سایر شرکت‌ها و توان پاسخ‌گویی به نیاز مشتریان، شبکه هم به عنوان یک مفهوم اساسی در کنار کامپیوتر توسعه پیدا کرده‌است و هر کجا که تعداد کامپیوترها از یک دستگاه بیشتر می‌شود، به شبکه نیاز است. بنابراین برای کارشناس شبکه در همه جا کار وجود دارد اما این کار به شکل‌های متفاوت انجام می‌شود. برخی از کارشناسان شبکه در واحد فناوری اطلاعات یا انفورماتیک سازمان‌ها استخدام می‌باشند و بر شبکه آن سازمان نظارت دارند. بعضی از آنها در شرکت‌های تخصصی شبکه اشتغال دارند و به صورت تخصصی همراه با سایر کارشناسان، خدمات تخصصی شبکه به مشتریانشان ارائه می‌دهند و برخی دیگر هم به صورت شخصی و پروژه‌ای برای خودشان کار می‌کنند.
کاردانی حرفه‌ای تربیت مربی قرآن کریم
رشته کاردانی حرفه‌ای تربیت مربی قرآن کریم یکی از رشته‌های گروه فرهنگ و هنر دانشگاه علمی و کاربردی است. دوره کاردانی حرفه‌ای تربیت مربی قرآن کریم در چارچوب نظام آموزش عالی به برنامه فرهنگی آموزشی اطلاق می‌شود که طی آن دانشجویان ضمن آموختن و کسب مهارت در زمینه‌های روخوانی و روانخوانی، ترجمه و مفاهیم قرآن، تفسیر قرآن، تاریخ سیره، صرف و نحو عربی و رفتارشناسی مربی و ... با روش‌های تدریس قرائت و حفظ مفاهیم در سطوح عمومی و مراکز آموزشی پایه (مهدکودک، پیش دبستانی و دبستان) به صورت نظری و عملی آشنا شده و خواهند توانست به عنوان مربی قرآن کریم در این مراکز انجام وظیفه نماید.

کاردانی:
کاردانی فنی نرم افزار – برنامه سازی کامپیوتری
کاردانی فنی فناوری – اینترنت و شبکه های گسترده
کاردانی فنی شبکه های کامپیوتری
کاردانی حرفه ای تربیت مربی قرآن کریم

کارشناسی:
مهندسی فناوری اطلاعات – فناوری اطلاعات
مهندسی فناوری شبکه های کامپیوتری

مزایای مرکز
بدون نیاز به مدرک پیش‌دانشگاهی
پرداخت شهریه بصورت اقساط
وام‌های دانشجویی
تخفیف ویژه شرکت در دوره‌های مهارتی کوتاه‌مدت
اینترنت رایگان
برنامه‌ریزی متناسب با وضعیت شاغلین

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: