• شنبه ۲۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-5394-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

تاکید نماینده ولی‌فقیه در استان بر ایجاد جذابیت برای ارتقاء فرهنگ مطالعه

نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام گفت: باید کتاب‌خوانی تبدیل به فرهنگ شود و اگر این‌گونه شد رشد معنوی و علمی در جامعه بالا می‌رود و به تبع آن کشور در مقابل بروز آسیب‌ها مصونیت پیدا می‌کند که امیدواریم در سایه برگزاری نمایشگاه‌ها این اهداف محقق شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین «محمدنقی لطفی» در حاشیه بازدید از نمایشگاه کتاب ایلام اظهار کرد: اکنون هزاران کتاب در دسترس علاقه‌مندان وجود دارد و این نعمت بسیار بزگی است که باید قدر بدانیم. فضای مجازی علاوه بر اینکه دارای آسیب‌هایی هم است، اما به کمک کتاب آمده و فرد می‌تواند با یک کلیک فرد هزاران کتاب را در اختیار گیرد .

وی با تاکید براینکه فضای مجازی دارای آسیب‌هایی است، خاطرنشان کرد: این فضا باید مورد نظارت و هدایت مسئولین قرار گیرد تا آن‌گونه که شایسته است از آن استفاده شود و مطمئنا این فضا نمی‌تواند جای کتاب را پر کند  چرا که حضور و وجود کتاب باعث رابطه استاد شاگردی می‌شود و این خود آثار روانی خیلی عمیقی را ایجاد خواهد کرد .

نماینده ولی فقیه در استان نمایشگاه کتاب ایلام را بسیار خوب ارزیابی کرد و  ادامه داد: یازدهمین نمایشگاه کتاب در ایلام متنوع است اما برای ایجاد جذابیت باید از انجام کارهای تکراری پرهیز کرد تا مردم استقبال کنند و بعد از آن بازخورد گرفت و برای سالهای آینده نواقص را برطرف کرد.

لطفی با ابراز تاسف از اینکه مطالعه در کشور ما کم شده است، خاطرنشان کرد: اکنون مردم بیشتر سمت موبایل و فضای هایی رفته‌اند که سلامت آنها را هم دچا مخاطره کرده و  متاسفانه حوصله کتابخوانی در کشور کم شده و خیلی کم پیدا می‌شود کسی که کتاب را به دست بگیرد و تا نخواند زمین نگذارد، که باعث تاسف است .

وی با اشاره به اینکه درصد کتابخوان در کشور ما کمتر از 50 درصد است، ادامه داد: باید کتابخوانی تبدیل به فرهنگ شود و اگر اینگونه شد رشد معنوی و علمی در جامعه بالا می‌رود و به تبع آن کشور در مقابل بروز آسیب‌ها مصونیت پیدا می‌کند که امیدواریم در سایه برگزاری نمایشگاه‌ها این اهداف محقق شود.

امام جمعه ایلام ضمن اشاره به اینکه خانواده هم خیلی در فرهنگ سازی مطالعه و کتابخوانی نقش دارد، عنوان کرد: اگر خانواده ها هم وارد گود شوند و فرهنگ مطالعه در کشور ایجاد کنند قطعا خیلی از مسایل از بین خواهد رفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: