• شنبه ۲۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-5194-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

مزایای نمایشگاه‌های استانی کتاب از دیدگاه رئیس خانه مطبوعات ایلام

رئیس خانه مطبوعات استان ایلام گفت: مزیت نمایشگاه‌های استانی کتاب  این است که  هم دسترسی افراد به کتاب‌هایی که عموما در مرکز کشور قابل خرید هستند بیشتر می‌شود و از طرف دیگر علاقمندان می‌توانند با آثار جدیدی آشنا شوند که در رشد فرهنگ مردم تاثیر گذار است .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «عبدالحمید کرمی» با حضور در غرفه مطبوعات در نمایشگاه کتاب ایلام، اظهار کرد: استقبال مردم  نشان می‌دهد مردم هنوز به کتاب نیازمند هستند و کتاب در سبد آنان جایگاه کتاب حفظ شده است، ولی جامعه نیازمند برنامه‌ریزی مناسب و بهتر از طرف مسئولین فرهنگی استان است که از نظر زمانی و مکانی تدابیر بهتری بیندیشند که در دوره های بعدی انشااله بتوانیم شاهدحضور بیشتر شهروندان باشیم .

وی با تاکید بر اینکه زمان مناسب معمولا آغاز سال تحصیلی و یا اردیبهشت ماه است، افزود: باید بپذیریم فضای مجازی بر خیلی از کارهای فرهنگی از جمله کتاب و مطبوعات ما سایه افکنده است، اما واقعیت امر این است که فضای مجازی حالت حبابی دارد که کم‌کم رو به زوال و در حال ترکیدن هاست و امیدواریم  که جامعه به سمت کتاب و حوزه ی مکتوبات بیایند و به کتاب و مطبوعات توجه خاصی بکنند و این نگاه در مردم زنده شود .

رییس خانه مطبوعات استان ایلام ادامه داد: برگزاری نمایشگاه کتاب در شرایط کنونی ضروری است چرا که فردی که قرار است در پایتخت کشور کتابی را با هزینه گزاف تهیه کند در این مکان می تواند با هزینه اندک تهیه کنند و علاوه بر این می توانند با آثار جدیدی آشنا شود که در رشد فرهنگ مردم تاثیر گذار است .

مدیرمسئول هفته نامه پیک ایلام عنوان کرد: راه رسیدن به مطالعه بالای مردم خیلی سخت است و واقعا یک حرکتهایی در این حوزه لازم است که اتفاق بیفتد. در کشورهای دیگر علی رغم اینکه زودتر از ما با مظاهر تمدن آشنا شدند احساس می شود، کتاب هنوز نقش اول را بازی می کند و مردم کتابخوان هستند. ما هم باید این سیر تحول در پیش بگیرم و کتاب جای واقعای خود را در جامعه ی ما پیدا کند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: