• شنبه ۲۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-4794-5
  • خبرنگار : 920916
  • منبع خبر : گفتگو

برای بالا رفتن فرهنگ کتابخوانی همگرایی دستگاه‌های فرهنگی لازم است

معاون امور فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام گفت: نمایشگاه کتاب علاوه بر فروش و عرضه کتاب، یک رویداد و جریان فرهنگی است .

«عمران خودآموز» در گفت و گو با ایسنا، منطقه ایلام اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه کتاب، توجه همه را به کتاب و مطالعه معطوف می‌کند و باید از برگزاری مداوم نمایشگاه کتاب در استان‌های مختلف کشور که در راستای عدالت فرهنگی و ایجاد فرصت برای همه علاقه‌مندان و دوستداران کتاب و کتابخوانی است دفاع کرد .

وی با اشاره به اینکه نمایشگاه کتاب، بوستان اندیشه و محملی برای ارتباط عمیق با آثار مکتوب نویسندگان و اندیشه وران در فضایی فرهنگی است، افزود: بی گمان ترغیب مردم به خواندن و مطالعه، نیاز به ایجاد انگیزه و قرار دادن افراد در فضای مساعد و مناسب برای خواندن و اندیشیدن دارد .

خودآموز اضافه کرد: علاوه بر نمایشگاه بزرگ کتاب، برنامه‌های دیگری نیز برای ترویج فرهنگ کتابخوانی لازم و ضروری است. برنامه هایی که طی سال های اخیر توسط معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طرح و اجرا شده است نقش موثر در  افزایش سرانه مطالعه داشته و خواهد داشت که از جمله این برنامه‌ها می‌توان به پایتخت کتاب، روستاها و عشایر دوستدار کتاب، جام باشگاه‌های کتاب خوانی، عیدانه کتاب، پاییزه کتاب و طرح کتابگردی اشاره کرد .

معاون امور فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام با بیان اینکه برای رسیدن به این هدف، همگرایی دستگاه‌های فرهنگی و همراهی شهرداری‌ها در ایجاد زیرساخت‌های برای فرهنگ سازی و ایجاد زیرساخت کتاب و  کتابخوانی لازم و ضروری است، عنوان کرد: زمان، مکان و کیفیت کتاب‌های نمایشگاه بسیار مهم است. به نظر می‌رسد ماه های مهر و آبان زمان خوبی برای برگزاری نمایشگاه کتاب باشد و مکان نمایشگاهی نیز در توجه و علاقه مردم موثر است .

وی خاطرنشان کرد: در استان ایلام به دلیل ضعف زیرساخت‌ها، نمایشگاه در سوله غله برگزار می‌شود و امیدوارم در سال‌های آتی شاهد برگزاری آن در مکان مناسب‌تری باشیم. علاوه بر آنها کیفیت کتاب‌های ارایه شده و حضور ناشران معتبر نیز تحت تاثیر دو عامل زمان و مکان قرار می‌گیرد که باید در برنامه‌ریزی‌ها مورد عنایت قرار گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: