• پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-4294-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام:

نمایشگاه کتاب فضای استان را فرهنگی کرده است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام گفت: با برگزاری هر نمایشگاه کتابب در هر مقیاس فضای استان فرهنگی می‌شود و برگزاری نمایشگاه سراسری بواسطه حضور ناشران ملی و مطرح تاثیرگذاری بیشتری دارد.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «علی محمدنیاکان» با حضور در غرفه خانه مطبوعات در نمایشگاه کتاب  استان، اظهار کرد: با شروع این اتفاق بزرگ فرهنگی مردم شهر متوجه کتاب خواهند شد و جریان فرهنگی در داخل شهر ایجاد می شود که با ایجاد این چنین جریانی می توان شهروندان را متوجه اهمیت کتاب و کتابخوانی کرد.

وی در خصوص زمان برگزار کردن نمایشگاه کتاب گفت: قرار بود این اتفاق فرهنگی در یکی دوماه گذشته رخ دهد که در آن ایام کل شهر درگیر ایام اربعین بود و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز با برگزار کردن 40 برنامه فرهنگی با عنوان اربعین متاسفانه نتوانست همزمان استارت نمایشگاه کتاب را بزند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تصریح کرد: با توجه به برنامه های کلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، برگزار کردن نماشگاه کتاب در شهرستانها، یکی از اهداف اصلی وزارت بود و خوشبختانه همکاران پرتلاش بنده این فرصت را غنیمت شمردند.

   وی در پایان ضمن بیان اینکه با برگزاری برنامه های فرهنگی می توان از بروز آسیبهای اجتماعی نیز جلوگیری کرد، ادامه داد: یکی از دلایل بروز مشکلات و آسیبهای اجتماعی بیکاری و عدم پرکردن اوقات فراغت شهروندان است که با برگزار کردن این چنین برنامه هایی نه تنها می توان ساعتهایی از اقات شهروندان را پر کرد بلکه خاطرهایی شیرین در ذهن شهروندان ایجاد کرد تا هر ساله منتظر چنین رویدادهایی در استان باشند.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: