• پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-5991-5
  • خبرنگار : 920916
  • منبع خبر : گزارش

هزینه کرد بیش از یک هزار میلیارد تومان برای اجرای پروژه‌های آبیاری و زهکشی ایلام در دولت تدبیر و امید

استاندار ایلام گفت: یک هزار و 40 میلیارد تومان برای اجرای پروژه‌های آبیاری و زهکشی در دولت تدبیر و امید برای این استان هزینه شده و نیز 300 میلیارد تومان دیگر نیز برای طرح‌های آبیاری و زهکشی آماده افتتاح هزینه شده است .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «قاسم سلیمانی دشتکی» در مراسم افتتاح 37 هزار هکتار از شبکه‌های فرعی آبیاری و زهکشی استان ایلام با حضور معاون اول ریاست جمهوری اظهار کرد: در مجموع 80 هزار هکتار طرح سامانه گرمسیری در استان ایلام 37 هزار هکتار آن آماده بهره‌برداری شده و 9 هزار هکتار دیگر در فاز دوم در حال اجرا است .

وی افزود: با اجرای این طرح‌ها سطح زیرکشت اراضی استان ایلام از 70 هزار هکتار کنونی به به 174 هزار هکتار می‌رسد .

سلیمانی دشتکی اضافه کرد: درحوزه بیابان زدایی نیز100 کیلومتر بادشکن، 23 هزار هکتار طرح‌های آبخیزداری، 670 کیلومتر کاشت نهال در حاشیه جاده‌ها، یک هزار هکتار مالچ پاشی در مهران تاکنون اجرا شده است .

استاندار ایلام تصریح کرد: برای سال آینده نیز یک هزار و500 هکتار مالچ پاشی،50 هزار اصله گل محمدی، کاشت2 میلیون اصله نهال مقاوم در بیابان ها و ارسال600 هزار اصله نهال برای استان واسط عراق به منظور کاشت در بیابان‌ها و حاشیه جاده‌های این استان در دستور کار استان قرار دارد .

وی یادآور شد: برخی اراضی کشاورزی استان در مسیر انتقال آب قرار دارند اما آب برای آنها تخصیص نیافته که باید با اجرای طرح‌های آبیاری و زهکشی مشکلات در استان وجود دارد وزارت نیرو آب مورد نیاز این اراضی را تامین کند .

سلیمانی دشتکی تاکید کرد: شهرستان‌های مهران و دهلران به مدد حمایت دولت در مسیر توسعه هستند که امید است با ایجاد منطقه آزاد مهران و راه‌اندازی مرز چیلات دهلران روند توسعه این مناطق شتاب بیشتری بگیرد .

استاندار ایلام از مسئولان ارشد کشوری خواست، ظرفیت‌ها، منابع، مشکلات، نیازها و راه‌های توسعه استان ایلام در حوزه‌های مختلف صنعت، کشاورزی، انرژی، ... به صورت ویژه در هیات دولت یا ستاد اقتصاد مقاومتی مطرح و بررسی شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: