• پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-5891-5
  • خبرنگار : 920916
  • منبع خبر : گزارش

افزایش اراضی کشاورزی آبی ایلام به 108 هزار هکتار

وزیر جهادکشاورزی گفت: اراضی آبی استان ایلام در گذشته 70 هزار هکتار بوده که با بهره‌برداری از طرح‌های جدید شاهد افزایش و ارتقا آن به 108 هزار هکتار اراضی آبی استان هستیم .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، مهندس «محمود حجتی» در مراسم افتتاح 37 هزار هکتار شبکه نوین آبیاری و زهکشی در شهرستان دهلران در جنوب استان ایلام با حضور معاون اول ریاست جمهوری اظهار کرد: طرح 550 هزار هکتاری شبکه نوین آبیاری و ذهکشی اراضی استان های ایلام و خوزستان از اردیبهشت ماه سال 93 آغاز شد و منابع گسترده‌ای از سوی دولت برای اجرای آن تخصیص یافت .

وی افزود: در مرحله نخست قرارداد اجرای این طرح با وسعت حدود 300 هزار هکتار با وزارت نیرو منعقد شد که اکنون پس از گذشت چهار سال افتتاح بیش از 300 هزار هکتار از طرح تا پیام امسال محقق می‌شود .

حجتی اضافه کرد: 37 هزارهکتار آن در استان ایلام است و همچنین در کنارآن 10 هزار هکتار از پرورژه‌های مرزی در بالا دست این طرح نیز افتتاح می‌شود .

وزیر جهادکشاورزی یادآور شد: مناطق مختلف کشور با وجود مشکلات کم آبی و خشکسالی دارای ظرفیت‌های بزرگی هستند که این مشکلات نباید عاملی بازدارنده برای جلوگیری از کار و تلاش مسئولان و مردم شود .

وی با اشاره به بازدید دیروز خود از طرح‌های آبیاری تحت فشار دره شهر، گفت: در جریان این سفر از طرح کشت گل نرگس بازدید به عمل آمدکه نقطه قابل ذکر کاشت این گل در زمین‌هایی بود که برای کشت دیم هم قابل بهره‌برداری نبودند .

حجتی عنوان کرد: اما با همت کشاورزان و حمایت دولت این زمین‌های بایر و غیر قابل استفاده امروز در وسعت 700 هکتاربه پرورش گل نرگس اختصاص یافته که در کنار درآمد زایی و تولید گیاهان دارویی موجب اشتغالزایی برای مردم منطقه نیز است .

وزیر جهادکشاورزی تاکید کرد: این ظرفیت‌ها در همه نقاط کشور مشاهده می‌شود که تنها باید این ظرفیت‌ها را به درستی شناسایی و از طبیعت و منابع خداوند بهره‌برداری بهینه کنیم .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: