• چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-5291-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

افتتاح شبكه آبياري تحت فشار چم‌ژاب – كبودبان با حضور وزیر جهادکشاورزی/ حجتی خبر داد: افزایش ۱۰۰ هزار هکتاری اراضی کشاورزی در ایلام

وزير جهاد كشاورزي گفت: با اجرای طرح های در دست اجرا سطح زير کشت محصولات کشاورزی در استان ایلام ۱۰۰ هزار هکتار افزوده می‌شود .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «محمود حجتی» در حاشيه افتتاح شبكه آبياري تحت فشار چم‌ژاب – كبودبان اظهار کرد: به بركت انقلاب و پشتوانه همه مسئولين و دست اندر كاران در سطح استان ايلام بيش از 100000 هكتار پروژه آب و خاك در دستور كار قرار دارد .

وی با بیان اینکه مجموع پروژه هاي كه در استان ايلام آبياري مي شد حدود 70 تا 80 هكتار بود به بیش از 2 برابر افزایش می‌یابد، گفت: بزرگترين وظيفه، ملي، ديني و انساني كه توليد است توسط كشاورزان انجام می‌شود و برطرف كردن مسائل و مشكلات شما كشاورزان دغدغه شب و روز مسئولان است و محدوديت باعث مراجعه كم ما به اين گونه مناطق است.

وزیرجهاد کشاورزی ادامه داد: وجود امكانات محدود، با حمايت و پشيباني مسئولين در مركز و استان آرام آرام كارهاي صورت مي‌گيرد و در اين استان در حد قابل قبول كارها در حال انجام است و مسئله‌اي كه توجه توليد كنندگان را مي‌طلبد، مشكل ما بعد از توليد است، يعني محصول توليد شده با چه قيمت و پشتوانه اي بتوانيم با قيمت خوب و مناسب دست مصرف كننده برسانيم، ما توليد را در مزرعه نمي‌بينيم بلکه توليد را از مزرعه تا سفره مردم مي‌بينيم .

وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه با کمک تشكل‌ها و تقويت تعاوني‌ها بتوانيم مسائل بعد از توليد را هم دنبال كنيم تا محصولات دامي و كشاورزي را با قيمت خوب و مناسب به دست مصرف كنند برسانيم، خاطرنشان کرد: بخشي از نارسايي‌ها از جمله تخصيص آب، مجوز پمپاژ قطعا مربوط به بعضي از دستگاه هاي همكار است كه با كمك آنها مرتفع خواهد شد.  


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: