• چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-5493-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

در دیدار روسای جهاددانشگاهی و دانشگاه علوم‌پزشکی ایلام تاکید شد؛

عزم مشترک جهاددانشگاهی و دانشگاه علوم‌پزشکی ایلام برای رونق توریسم‌درمانی

سرپرست جهاددانشگاهی واحد استان ایلام گفت: جهاددانشگاهی و دانشگاه علوم‌پزشکی استان می‌ توانند با هم‌افزایی کارهای تاثیرگذاری را  در زمینه‌ی سلامت و  توریسم‌درمانی انجام دهند .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، مهندس «سیدغلامرضا حسینی» در دیدار با رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، اظهار کرد: موسسه‌ی رویان تبلور کار جهادی و بیانگر اهمیت موضوع سلامت در نهاد پویا و توانمند جهاددانشگاهی است .

وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی در عرصه‌های مختلف پژوهشی، فرهنگی و آموزشی موضوعات مبتلابه جامعه را مد نظر قرار داده و بر اساس عرضه و تقاضا قادر به راه‌اندازی و تکمیل زنجیره‌ها است، تصریح کرد: هم‌افزایی دستگاه‌های مختلف با جهاددانشگاهی می‌تواند زمینه‌ی فعالیت در عرصه‌های جدید را فراهم کند .

سرپرست جهاددانشگاهی واحد استان ایلام با اشاره پژوهشگاه رویان و پژوهشکده ابن‌سینا و سایر مراکز درمانی جهاددانشگاهی که در زمینه درمان ناباروری و  ژنتیک و سلامت جنسی و سلول‌های بنیادی فعالیت دارند اشاره کرد و گفت: می‌توان با هم‌افزایی نسبت به تاسیس چنین مراکزی در استان اقدام کرد تا هم مورد استفاده استان‌های مجاور و هم مورد استفاده کشور عراق قرار گیرد .

عضو هیئت علمی جهاددانشگاهی  با تاکید بر اهمیت توریسم‌درمانی در استان ، اظهار کرد: با توجه به اینکه ایلام  به برکت اربعین به استانی شناخته شده تبدیل شده، جهاددانشگاهی و دانشگاه علوم‌پزشکی استان می‌ توانند با استفاده از ظرفیت‌های موجود کارهای تاثیرگذاری را  در زمینه‌ی توریسم‌درمانی انجام دهند .

وی مرکز تخصصی سم شناسی را نمونه‌ای از نتیجه‌ی کار مشترک جهاد استان و دانشگاه علوم‌پزشکی دانست و تصریح کرد:   این مرکز قابلیت آن را دارد که از استان های مجاور کشور و عراق نمونه‌هایی برای آزمایش سم‌شناسی  پذیرش و در کمترین زمان ممکن نتیجه را اعلام کند .

دکتر «کریم همتی» رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از همکاری‌های گذشته بین این دانشگاه و جهاددانشگاهی ، آمادگی این دانشگاه را برای تداوم این فعالیت‌ها اعلام کرد .

وی گفت: هدف مشترک همه‌ی ما توسعه‌ی استان است و این دانشگاه آمادگی دارد جهت راه‌اندازی بخش درمان ناباروری و توریسم سلامت از ظرفیت‌های جهاد استفاده کند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: