• چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-6090-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

مدیر درمان تامین اجتماعی استان تاکید کرد:

بیمارستان شهدای زاگرس، در انتظار تکمیل کادر درمانی متخصص

مدیر درمان تامین اجتماعی استان ایلام گفت: امسال بیش از 378 هزار بار به مراکز درمانی مراجعه شده، که در مقایسه با سال قبل آن 34 درصد افزایش داشته است.

دکتر «کریم لاله‌ماژین» با حضور در دفتر ایسنا، منطقه ایلام اظهار کرد: تا سال گذشته تنها سه درمانگاه دی‌کلینیک  ایلام، درمانگاه شماره 2 و درمانگاه دهلران به جمعیت تحت پوشش  استان خدمات ارائه می‌کردند با افتتاح بیمارستان شهدای زاگرس در اردیبهشت امسال میزان خدمات رسانی درمانی رشد بیشتری داشته است.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان ایلام با بیان اینکه امسال بیش از 378 هزار بار به مراکز درمانی مراجعه شده، که در مقایسه با سال قبل آن 34 درصد افزایش داشته است، تصریح کرد: میزان مراجعه به پزشکان متخصص در حدود 5 درصد بود که علت آن نبود فضای بستری برای مراجعین بود که در حال حاضر با راه‌اندازی بیمارستان میزان مراجعه به پزشک متخصص 2/25 رشد داشته است که به لحاظ تعداد نفر مراجعه در 9 ماهه امسال رقمی بیش از 32 هزار نفر بوده است.

لاله‌ماژین ادامه داد: از اسفندماه سال 95 با حذف دفترچه‌های کاغذی در درمانگاه‌های ملکی و ارائه خدمات الکترونیکی خوشبختانه روند درمان بهتر شده و مراجعین صاحب پرونده پزشکی الکترونیکی شده‌اند که این امر دسترسی پزشک به سوابق پزشکی، نوع و میزان مصرف دارو بیمار را آسان‌تر کرده است. همچنین بیماران از طریق اپلیکیشن نصب شده بر روی تلفن همراه قادر به دریافت نوبت ویزیت بدون حضور در درمانگاه هستند.

وی در ادامه تعداد مراکز ملکی طرف قرارداد در بخش درمان غیر مستقیم  را ٢٩٧ مورد شامل مطب‌های خصوصی و مراکز دانشگاهی و بیمارستان‌ها عنوان کرد و گفت: شهر ایلام ١٨۴مرکز و در شهرستان‌ها ١١٣مرکز طرف قرارداد وجود دارد که با شروع طرح تحول نظام سلامت این قراردادها جهت رفاه حال بیمه‌شدگان اجرا شد.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان خاطرنشان کرد: میزان مراجعه بیماران سرپایی به مراکز طرف قرارداد یک میلیون و 300 هزار نوبت بوده که بودجه‌ی آن ١٧میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 21 میلیارد و 250 میلیون تومان است که به علت کاهش 10 درصدی بار مراجعه کنندگان و کاهش 20 درصدی بودجه شاهد این وضعیت بوده‌ایم.

لاله‌ماژین خاطرنشان کرد: میزان بودجه صرف شده در بخش بستری در سال 96 ، مبلغی بالغ بر 14 میلیارد و 100 میلیون تومان بوده است که در سال 95 ، با توجه به بستری شدن 15 هزار و 300 نفر در بیمارستان‌ها مبلغی بالغ بر 16 میلیارد و 600 میلیون تومان بودجه هزینه شده است که علت این کاهش 16 درصدی یکی افتتاح بیمارستان در اردیبهشت امسال و دیگری اجرای طرح تحول نظام سلامت بوده است.

وی به پرداخت تمام مطالبات مراکز طرف قرارداد با سازمان تامین اجتماعی استان ایلام اشاره کرد و گفت: تمام مطالبات مراکز طرف قرارداد با سازمان تامین اجتماعی در سال گذشته که حدود ٧۰ میلیارد تومان بود، پرداخت شده است و تنها مبلغ اندکی از مطالبات مربوط به پاراکلینیک دانشگاه علوم پزشکی باقی مانده که تلاش ما بر این است تا پایان امسال پرداخت شود .

وی یکی از دلایل افزایش هزینه‌های سال 96 نسبت به سال 95 از 65 به 75 میلیارد تومان را درمان‌های غیرمستقیم اعلام کرد و گفت: مهم‌ترین دلایل افزایش بودجه امسال افتتاح بیمارستان شهدای زاگرس، بیمارستان کوثر و راه‌اندازی بیمارستان تک‌جنسیتی طالقانی بوده است.

لاله‌ماژین افزود: از خبرهای خوش برای مردم دهلران در ایام دهه فجر این است که درمانگاه به صورت دو شیفته خذمات درمانی ارائه می‌دهد. از اولویت‌های مهم در حوزه درمان افتتاح درمانگاه در شهرستان مهران است که زمین آن خریداری شده و تا پایان سال وضعیت درمانگاه دره‌شهر تعیین تکلیف خواهد شد.

وی تاکید کرد: از اولویت‌های ورزشی سازمان در کنار امور اداری این بود که کارکنان در المپیادهای سازمان شرکت کنند که خوشبختانه امسال 2 تیم بدیمنتون بانوان  قهرمان مسابقات شد  و در رشته دارت کشوری نیز تیم بانوان استان  مقام سوم را به دست آورد.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان ایلام  با بیان اینکه دغدغه اصلی تامین اجتماعی استان در حال حاضر  وضعیت بیمارستان است گفت: بیمارستان شهدای زاگرس که در زمینی به مساحت ٦ هزار مترمربع در چهار طبقه احداث شده در بخش‌های جراحی، داخلی، اتاق‌های عمل، اورژانس، رادیولوژی، درمانگاه، آی‌سی‌یو، آزمایشگاه و عمل زنان و زایمان خدمت ارائه می‌کند اما اگر دانشگاه علوم پزشکی در خصوص حضور پزشکان متخصص بویژه متخصص رادیولوژی، سونوگرافی و بیهوشی همکاری بیشتر کند این خدمات‌رسانی به مرور تکمیل خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: