• سه شنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-5590-5
  • خبرنگار : 920916
  • منبع خبر : گزارش

جانشین انتظامی استان ایلام:

اولین دستاورد انقلاب شکوهمند اسلامی، رهایی سلطه بیگانگان بود

جانشین انتظامی استان ایلام گفت: یکی از دلایلی که انقلاب شکوهمند اسلامی ایران به ثمر رسید و شکل گرفت تسلط بیگانگان بر کشور بود .

به گزارش خبرگزاری ایسنا، منطقه ایلام  سرهنگ «حسن کاظمی» در جمع دانش‌آموزان دبیرستان شهید مفتح ایلام اظهار کرد: آمریکا، انگلیس و شوروی سابق در زمان طاغوت بر سر سلطه بر کشور اسلامی ایران مسابقه داشتند و میهن عزیزمان را که در آن زمان جمهوری اسلامی نبود و سلطنتی اداره می‌شود برای خود تقسیم و بر سر آن با هم جدال داشتند .

وی افزود: مهمترین عاملی که بزرگان دین ما را برانگیخت تا با نظام طاغوت شاهنشاهی مبارزه کنند، همین عامل سلطه بیگانگان بر ایران بود .

جانشین انتظامی استان ایلام یادآور شد: یکی دیگر از دلایل شکل‌گیری انقلاب ، تعرض به فرهنگ اصیل اسلامی ملت ایران بود چرا که دشمن تلاش می‌کرد این فرهنگ غنی را از ملت سلب و فرهنگ خود را دیکته کند .

وی تصریح کرد: یکی از ننگین ترین رفتارهایی که ما در دوران طاغوت داشتیم کشف حجابی بود که این هم به واسطه تلاش بود که دشمنان این مملکت برنامه‌ریزی و آن را توسط دست نشانده خود یعنی رضاخان اجرایی کردند .

کاظمی عنوان کرد: یکی دیگر از عوامل شکل‌گیری انقلاب، ظلم و تعدی بود که توسط سردمداران حکومت پهلوی روا داده می شد و مردم در خفقان بودند و کسی هم جرات رویارویی با حکومت را نداشت و هر گونه که می‌خواستند با مردم رفتار می کردند .

وی گفت: از عوامل دیگر زمینه‌های شکل گیری انقلاب اسلامی چپاول و غارت سرمایه‌های ملی کشور توسط اجانب بود که با همت مردم و رهبری کبیر انقلاب در سال ۵۷ این بساط برچیده و حکومت اسلامی جایگزین طاغوت شد .

جانشین انتظامی استان ایلام به دستاوردهای انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: اولین دستاورد انقلاب شکوهمند اسلامی، رهایی سلطه بیگانگان و استقلال نظام مقدس جمهوری اسلامی بود .

وی یادآور شد: پایه گذاری نظام مقدس جمهوری اسلامی که بر مبنای اسلامیت، شکل گرفت یک دستاورد بسیار ارزشمند بود که الان در تمام دنیا شاهد هستیم که ایران این انقلاب را به کشورهای دیگر صادر می‌کند .

کاظمی تصریح کرد: دستاورد مهم دیگر انقلاب بحث تبدیل شدن این نظام به قدرت بلامنازع منطقه است که الان جمهوری اسلامی در سطح دنیا این افتخار را دارد که دارای قدرتی است که هیچ کشوری توان تعرض را به آن ندارد .

وی افزود: دستاورد عظیم دیگر که با شکل گیری انقلاب به آن دست پیدا کردیم پیشرفت علم و تکنولوژی است که الحمدالله کشور جمهوری اسلامی ایران در مجامع بین‌المللی در این عرصه در حال درخشش است به نحوی که حتی کشورهای دیگر از دانشمندان ما در زمینه پیشرفت علمی خود استفاده میکنند .

کاظمی به عوامل موثر در حفظ انقلاب اشاره کرد و گفت: اولین وظیفه‌ای که ما بر عهده داریم این است که از این دستاورد ها،حفاظت و حراست و سعی کنیم این رشد و بالندگی به حد اعلای خود برسد .

وی تصریح کرد اقدام دیگر این است که به ارزش ها و آداب رسوم اصیل انقلاب و ایران اسلامی پایبند باشیم و از آرمان‌های آن دفاع کنیم .

جانشین انتظامی استان ایلام یادآور شد: اقدام دیگر ما برای حفظ انقلاب این است که برای توسعه استقلال اقتصادی کشور تلاش و اقتصاد مقاومتی را به نحو مطلوب عملی کنیم .

کاظمی در پایان به دسیسه های دشمن برای منحرف کردن ذهن جوانان و آینده سازان ایران اسلامی اشاره کرد و گفت: دشمن بعد از ناامید شدن در جنگ سخت با جنگ نرم وارد عرصه شده و قصد دارد با این ترفند به انقلاب ضربه بزنند که می‌طلبد در این زمینه نیز هوشیار باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: