• سه شنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-4891-5
  • خبرنگار : 920916
  • منبع خبر : گفتگو

مدیر امور آبفای شهر ایلام:

تدوین برنامه زمانبندی سالانه برای تعویض و بازسازی ۲۰ کیلومتر از شبکه‌ فرسوده آب

مدیر امور آبفای شهر ایلام گفت: با توجه به فرسودگی شبکه آب شهر ایلام بابد در یک برنامه زمانبندی پنج ساله سالانه ۲۰ کیلومتر از شبکه‌ها فرسوده شهر ایلام تعویض و بازسازی شود .

مهندس «محمد پیر باوه‌پور» در گفت و گو با ایسنا، منطقه ایلام، با بیان اینکه لوله‌های فلزی فرسوده عامل اصلی پرت و هدر رفت آب در شبکه های توزیع آب شهری هستند، اظهار کرد: برای کاهش پرت و هدر رفت آب باید شبکه‌های قدیمی و فرسوده شهر ایلام از مدار بهره‌برداری خارج شوند و شبکه‌های نو و استاندارد جایگزین شود .

مدیر امور آبفای شهر ایلام با بیان اینکه کلیه خطوط قدیمی شبکه توزیع آب شهر ایلام شناسایی شده‌اند افزود: کار تعویض و بازسازی  شبکه‌های فرسوده با اولویت‌بندی مناسب در دستور  کار قرار گرفته و هم اکنون پیمانکار در حال قطع لوله‌های قدیمی و جایگزینی شبکه‌های جدید است.

وی یادآور شد: با توجه به کمبود اعتبارات عمرانی و عدم تخصیص بموقع آن جهت توسعه شبکه‌های جدید، برنامه مدیریت مناسب توزیع آب با رویکرد اصلاح و بازسازی صورت می‌گیرد .

پیر باوه‌پور بر لزوم همکاری بیش از پیش شهرداری با شرکت آب و فاضلاب تاکید کرد و گفت: با عنایت به اینکه کمبود بارش‌ها و کاهش نزولات جوی و به عبارتی خشکسالی‌های پی در پی در منطقه حاکم شده می‌طلبد بر تسهیل در امر مدیریت آب و ارایه خدمات هر چه بهتر و بیشتر؛ شهرداری در صدرو مجوزات حفاری نهایت همکاری را با شرکت آب و فاضلاب را داشته باشد تا بتوانیم شبکه‌های قدیمی را خارج و میزان پرت و هدر رفت آب را به حداقل ممکن برسانیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: