• یکشنبه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9611-797-5
  • خبرنگار : 920916
  • منبع خبر : گزارش

بهره‌برداری از چندین پروژه در بدره توسط استاندار ایلام

استاندار ایلام همزمان با چهارمین روز از دهه مبارک فجر با سفر به شهرستان بدره چند پروژه عمرانی و خدماتی را به بهره‌برداری رساند .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «قاسم سلیمانی دشتکی» در جریان سفر به شهرستان بدره، طرح آبرسانی به روستاهای موسی، پشت قلعه و جابر با 40 کیلومتر خط انتقال و هزینه کرد سه میلیارد تومان اعتبار را به بهره‌برداری رسید .

گازرسانی به روستاهای کلم بالا و پایین با 2 میلیارد و هفتصد میلیون تومان اعتبار که بالغ بر یک هزار نفر را تحت پوشش خود قرار می‌دهد، دیگر پروژه افتتاحی امروز در شهرستان بدره بود .

با بهره‌برداری از این پروژه، هم اکنون ضریب نفوذ گاز در مناطق روستایی بدره به 96 درصد و در مناطق شهری این شهرستان به 100 درصد رسید .

طرح تامین آب و شبکه آبیاری تحت فشار شهرک ولیعصر از دیگر پروژه‌هایی بود که مورد بازدید مسئولین ارشد استان قرار گرفت؛ طرحی با اعتبار 55 میلیارد تومان که امسال 14 میلیون تومان آن تامین شده است .

اجرای این پروژه به دلیل اختلاف 390 متری ایستگاه از سطح آب، از مشکل ترین پروژه‌های فنی است که قرار است تا سه سال آینده ایستگاه پمپاژ، خط لوله و شبکه آبیاری آن تکمیل شود تا با تبدیل 1300 هکتار از زمین‌های دیم این شهرک به زمین آبی، زمینه برخورداری 1200 خانوار از زمین آبی را فراهم کنند.

طرح پرورش ماهی در قفس بدره با استفاده از ظرفیت دریاچه سد سیمره در این شهرستان به بهره‌برداری رسید .

این طرح با تولید سالانه 2 هزار تن ماهی کپور، توسط بخش خصوصی ایجاد و با 10 میلیارد تومان اعتبار، زمینه اشتغال 100 نفر را فراهم آورده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: