• یکشنبه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-4291-5
  • خبرنگار : 920916
  • منبع خبر : گفتگو

در طول امسال انجام می‌گیرد؛

اجرای 10 پروژه آبخیزداری با 95 میلیارد ریال اعتبار در ایلام

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام با اشاره به اجرای 10 پروژه آبخیزداری در سال جاری، گفت: این طرح‌ها در قالب چهار پروژه ملی و 6 طرح استانی در حال اجراست.

مهندس «عبدالسلام پیری» در گفت و گو با ایسنا، منطقه ایلام، با بیان اینکه این تعداد پروژه با 95 میلیارد ریال اعتبار ملی و استانی در حال اجرا است، اظهار کرد: از این مبلغ 55 میلیارد ریال اعتبار ملی و 40 میلیارد ریال نیز اعتبارات استانی است که هنوز بخش عمده و قابل توجهی از این اعتبار به طرح‌های آبخیزداری تخصیص نیافته است .

وی با اشاره به اینکه این طرح در قالب چهار پروژه ملی و 6 طرح استانی در حال اجرا است، افزود: عملیات‌های آبخیزداری بیولوژیکی، مکانیکی و بیومکانیک در نقاط مختلف استان تا پایان سال جاری به اتمام می‌رسد .

پیری در خصوص طرح‌های آبخیزداری با اعتبارات ملی اضافه کرد: این پروژه‌ها در حوزه سدهای موجود، سدهای در حال ساخت و سد کرخه و مناطق غیر سد است که در حوزه سدها 15 هزار و 200 متر مکعب عملیات سازه‌ای و یک هزار و 300 هکتار عملیات‌های بیولوژیکی و بیو مکانیکی در دست احداث است .

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام ادامه داد: طرح‌های ملی در مناطق خارج از حوزه سدها 6 هزار و 577 متر مکعب عملیات سازه‌ای، 13 هزار مترمکعب عملیات خاکی و یک هزار و 40 هکتار طرح‌های مکانیکی و بیومکانیکی است .

وی با بیان اینکه 15 هزار و 220 مترمکعب عملیات سازه‌ای و خاکی و 650 هکتار عملیات بیولوژیکی و مکانیکی از محل اعتبارات استانی در دست ساخت است، اظهار کرد: متناسب با تخصیص‌ها و با توجه به شرایط جغرافیایی نقاط مختلف استان و نیز شدت فرسایش خاک روند اجرای این طرح‌ها به پیش می‌رود.

پیری با اشاره به اینکه بر اساس مصوبه‌ها زمان اتمام این طرح‌های آبخیزداری پایان سال 96 خواهد بود، تصریح کرد: در حوزه آبخیز شهر ایلام نیز تاکنون چهار هزار و 400 مترمکعب عملیات سنگی ملاتی و یک هزار متر مکعب عملیات‌های خشکه چینی انجام شده تا از بروز حوادثی چون سیل 1394 جلوگیری شود .

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام اضافه کرد: هرچند با وجود مصوبه‌ها و اختصاص اعتبارات ملی و استانی اما رقم قابل توجهی برای عملیات‌های آبخیزداری استان تخصیص نیافته اما با توجه به شدت فرسایش خاک در استان و به منظور کاهش فرسایش‌ها، این طرح‌ها در حال حاضر بدون دریافت اعتبارات در حال اقدام است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: