• یکشنبه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-4191-5
  • خبرنگار : 920916
  • منبع خبر : گزارش

اختصاص 1080 میلیارد ریال به اشتغال فراگیر در ایلام/ ثبت365 طرح در سامانه کارا

فرماندار ایلام گفت: تاکنون 365 طرح در سامانه کارا ثبت شده که از این تعداد 260 طرح در بخش خدمات، 60 طرح در بخش صنعت و 44 طرح نیز در بخش خدمات برای بهره‌مندی از تسهیلات ویژه اشتغال ثبت شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «معروف بسطامی» در نشست کارگروه اشتغال شهرستان ایلام اظهار کرد: یک هزار و 80 میلیارد ریال در راستای اشتغال فراگیر در روستاها و جامعه عشایری به استان ایلام اختصاص پیدا کرده که از این میزان 290 میلیارد ریال سهم شهرستان ایلام است.

وی با بیان اینکه این تسهیلات با نرخ سود میانگین 6 درصد پرداخت می‌شود و دوره تنفس تسهیلات یکسال پس از بهره‌برداری از طرح و دوره بازپرداخت تسهیلات حداکثر 6 سال است، افزود: رسته‌های اولویت‌دار در برنامه توسعه اشتغال روستایی و عشایری استان ایلام در سه بخش صنعت، کشاورزی و خدمات است و پرداخت تسهیلات به متقاضان با توجه به رسته‌های فعالیت و سرانه اشتغال و تولید آنها صورت خواهد گرفت .

فرماندار ایلام با تاکید بر لزوم توجه ویژه به بحث اشتغال و رفع مشکل بیکاری بعنوان اصلی‌ترین معضل شهرستان اضافه کرد: اولویت اصلی حل مشکل اشتغال است و اگر بتوانیم این مشکل را حل کنیم، بطور قطع سایر معضلات شهرستان نیز خود به خود حل خواهد شد .

بسطامی با بیان اینکه اعضای کارگروه باید با ارائه راهکارهای عملی در خصوص اشتغال و سرمایه‌گذاری و پیشنهادات اصولی در بازه زمانی مشخص ارائه دهند، گفت: برگزاری جلسات کارگروه باید خروجی مفید و تاثیرگذاری بر بخش اشتغال داشته باشد زیرا مبحث اشتغال یکی از دغدغه مهم مسولان نظام و باید محقق شود و این امر با پیگیری ویژه مصوبات و ارئه راهکارها در زمینه حفظ و توسعه اشتغال و برنامه ریزی برای رفع موانع و مشکلات مسیر تولید از سوی دستگاه های اجرایی صورت گیرد .

بسطامی با بیان اینکه این دستورالعمل‌ها دارای ویژگی‌های مختلفی در جهت حمایت از تولید و اشتغال با نرخ سود کم است، عنوان کرد: با برگزاری این جلسات روند اجرایی سرمایه مردم جهت دسترسی به تسهیلات اشتغالزایی تسهیل شود و همه دستگاها، بنگاه‌ها و بانک‌ها در راستای تداوم این طرح حضور فعال داشته تا در یک بازه زمانی مناسب توسعه کار آفرینی و اشتغال در سطح شهرستان صورت گیرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: