• شنبه ۱۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-3991-5
  • خبرنگار : 920916
  • منبع خبر : گزارش

شناسایی 26 انشعاب غیرمجاز آب در ملکشاهی

مدیر امور آب و فاضلاب شهر ملکشاهی از شناسایی 26 انشعاب غیرمجاز آب و تبدیل آنها به انشعابات مجاز در سطح این شهرستان از اول سال جاری تاکنون خبر داد .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، مهندس «صمیمی» انشعابات غیر مجاز را به عنوان مهمترین عامل هدر رفت آب دانست و اظهار کرد: ایجاد عدم تعادل فشار در شبکه توزیع به علت غیر برنامه‌ایی بودن انشعابات احتمال نشت آلاینده‌ها و به شبکه در هنگام کاهش فشار، احتمال ایجاد آلودگی در شبکه هنگام اتصال به شبکه و استفاده بیش از حد استاندارد یا حد نیاز از آب به علت عدم اندازه گیری، عدم پرداخت آب بها، تشدید نشت از این انشعابات به علت اینکه معمولا از اتصالات و لوله‌های غیر استاندارد استفاده می‌شود و نصب غیر اصولی آن از جمله مشکلاتی است که انشعابات غیر مجاز به وجود می‌آورند .

مدیر امور آب و فاضلاب شهر ملکشاهی با اشاره به اینکه استفاده غیر مجاز از شبکه آب شهری بر اساس ماده 660 قانون مجازات اسلامی جرم بوده و مشمول جریمه می‌شود تصریح کرد: در واقع کسانی که از طریق انشعابات غیر مجاز به شبکه وصل می‌شوند علاوه بر پرداخت نکردن هزینه خدمات با تجاوز به حقوق دیگر مشترکان شبکه را در معرض خطر آلودگی قرار می‌دهند به همین خاطر موضوع شناسایی انشعابات غیر مجاز با حساسیت ویژه دنبال می‌شود.

وی همچنین از تعویض 267 دستگاه کنتور خبر داد و گفت: به صفر رساندن کنتورهای خراب از اولویت‌های اصلی این امور است اما چون در هر دوره از قرائت بر تعداد کنتور های خراب افزوده می‌شود بنابر این کار نعویض کنتور کاری مستمر و دائمی است.

صمیمی یادآور شد: تعویض کنتورهای خراب علاوه بر اینکه از پرت بیش از اندازه آب و اثرات منفی آن بر تاسیسات آبرسانی جلوگیری می‌کند، شرایط لازم جهت کنترل مصرف و خدمات رسانی شایسته تر مشترکین و شهروندان را نیز فراهم می‌کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: