• جمعه ۱۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-2394-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

سومین جشنواره فیلم فجر در ایلام افتتاح شد

سومین دوره جشنواره فیلم فجر در ایلام کار خود را آغاز کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، در شهر بدون سینمای ایلام و در مجتمع فرهنگی هنری ارشاد اسلامی استان برای سومین سال متوالی شاهد حضور فیلم‌دوستانی بودیم که آمده بودند فیلم‌های سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر را به تماشا بنشینند.

«محمد نوذری»، معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام، در این مراسم با بیان اینکه هر ملتی و کشوری آرزوی فرهنگ و غنای تاریخی ملت ایران اسلامی را دارد، اظهار کرد: ما در طول تاریخ ملت ایران، افرادی را داشته‌ایم که در مبحث فرهنگی بسیار تأثیرگذار بوده‌اند و امروز بسیاری از ملت‌ها که از غنای فرهنگی و تاریخی برخوردار نیستند به دنبال تاریخ‌سازی برای خود هستند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام، یادآور شد: ما غنای فرهنگی و اصالت تاریخی داریم که همواره فرهنگ ما در طول تاریخ فرهنگی غالب بوده است، شاهنامه خواست یک تاریخ و ملت بوده است که غنای فرهنگی این ملت را برای ملت‌های دیگر به نمایش بگذارد.

نوذری بابیان اینکه امروز در عرصه تهاجم فرهنگی برای مقابله بافرهنگ دینی و اسلامی ملت ایران قرار داریم، گفت: عصر امروز، عصر جنگ‌های فرهنگی است که در این راستا دشمنان تلاش می‌کنند فرهنگ اسلامی و ملی ما را دچار خدشه کنند.

وی با اشاره به اینکه هیچ‌کس به‌اندازه اصحاب فرهنگ و هنر نمی‌تواند مدافع فرهنگ باشد، گفت: ایلام هم غنای فرهنگی و تاریخ دارد و هم تاریخ 8 سال دفاع مقدس را در دل خود جای‌داده است که فرهنگ ایثار و شهادت و گذشت و مجاهدت مردمی است که در این راه جان خود را فدا کردند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام، اظهار کرد: زبان هنر به‌ویژه تصویر بسیار تأثیرگذار است و بسیاری از مشکلات جامعه را می‌توان با انتقال پیام از طریق سینما و تصویر در جامعه مرتفع کرد و زبان هنر و منطق هنری می‌تواند در کاهش مشکلات بسیار مهم و تأثیرگذار باشد.

 نوذری با اشاره به اینکه هیچ ابزاری اثرگذارتر از انتقال پیام از طریق هنر و رسانه نیست، خاطرنشان کرد: باید تلاش کرد که در قالب سینما فرهنگ و تمدن ایرانی و اسلامی و رشادت و ایثارگری‌های مردمان این سرزمین را به جامعه بین‌الملل انتقال دهد.

«علی محمدنیاکان» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز در این مراسم اظهار کرد: نمایش  فیلم‌های جشنواره فجر در استان ایلام برای سومین سال متوالی مایه‌ی خرسندی است

وی از افتتاح نمایشگاه کتاب ایلام در 17 بهمن خبر داد و گفت: در این نمایشگاه آخرین تازه‌های نشر به ایلام خواهد آمد.

محمدنیاکان از افتتاح نگارخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در چند روز آینده خبر داد.

در ادامه «وحید اسلامی» کارگردان و منتقد سینما، گفت: یکی از تفاوت‌های جهان سوم و جهان اول در نوع نگاه به سینما است.

وی جشنواره فیلم فجر را فرصتی مناسب برای نشان دادن اندیشه‌های هنرمندان دانست و مقام معظم رهبری تاکید دارند که «کلید توسعه کشور در سینماست» و با وجود نعمت سینما می‌توان بسیاری از مشکلات جامعه را حل کرد. 

اسلامی ابراز امیدواری کرد مسئولان مفهوم سینما را به خوبی درک و از آن حمایت واقعی کنند.  


انتهای پیام

اخبار مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: