• پنجشنبه ۱۲ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9611-1092-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام:

هیچ کاری در منطقه خاورمیانه بدون در نظر گرفتن نقش ایران امکان‌پذیر نیست

زنگ انقلاب اسلامی در مدرسه فرزانگان ایلام با حضور دانش‌آموزان، معلمان و برخی مدیران کل دستگاه‌های اجرایی و معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام نواخته شد.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «محمد نوذری» معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام در این مراسم با بیان اینکه امروز جامعه ما بیش از هر زمان دیگری به وحدت کلمه، کار و تلاش نیاز دارد، اظهار کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان با تحمیل جنگی 8 ساله سعی کردند نظام نوپای اسلامی را به خطر بیندازند و بعد از آن دست به دامن جنگ اقتصادی در قالب تحریم‌ها شدند که تاکنون موفق نشده‌اند.

وی با بیان اینکه امروز ترامپ تلاش می‌کند با تشدید تحریم‌ها مبارزه با ملت ایران و انقلاب اسلامی را ادامه دهد، تصریح کرد: امروز انقلاب اسلامی به درختی تناور و اثرگذار در معادلات سیاسی جهان تبدیل شده و هیچ کاری در منطقه خاورمیانه بدون در نظر گرفتن نقش ایران امکان‌پذیر نیست.

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام ادامه داد:انقلاب اسلامی با طرح نظریه تمدن‌سازی اسلامی، نظریه‌ی پایان تاریخ فوکویاما را زیر سوال برد.

نوذری در ادامه با بیان اینکه وحدت مردم ایران در آستانه‌ی 40 سالگی انقلاب در راهپیمایی 22 بهمن خود را نشان خواهد داد، گفت: مردم در این روز با تمام توان خود وحدت ایران اسلامی را به نمایش خواهند گذاشت.

«علی‌بیرانوند» مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز در گزارشی کوتاه گفت: وضعیت مدارس و میزان باسوادی در سطح جامعه با قبل از انقلاب اسلامی قابل‌مقایسه نیست و  به برکت نظام و انقلاب اسلامی مدارس در مناطق روستایی و محروم استان از توسعه و روند رو به رشدی برخوردار شده و امروز میزان مدارس ابتدایی نسبت به قبل از انقلاب در استان ایلام دو برابر شده است .

مدیر کل آموزش ‌و پرورش استان ایلام با بیان اینکه در دوره متوسطه اول و دوم رشدی 10 برابری نسبت به قبل از انقلاب داشته‌ایم، اضافه کرد: در مقطع پیش‌دبستانی نسبت امروز نسبت به قبل از انقلاب پوشش بالای ۹۰ درصدی و در مقطع پیش‌دبستانی پوششی صددرصدی داریم .

بیرانوند با اشاره به اینکه امروز نرخ باسوادی در جمعیت شش سال در استان ایلام در بعد از انقلاب به بالای ۸۴ درصد رسیده است، گفت: میزان باسوادی در کل استان حدود 94.5 درصد است که رشد قابل ‌توجهی نسبت به قبل از انقلاب داشته و این به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و توجه به علم و دانش است .

وی توجه به مشارکت‌های همگانی در سطح آموزش‌وپرورش را یکی از سیاست‌های راهبردی دانست و افزود: تلاش می‌شود که با کمک خانواده‌ها و رسانه‌ها و مشارکت اقشار مختلف جامعه، رسالت بزرگ آموزش‌وپرورش را در حوزه نسل جوان و آینده‌ساز نظام مقدس اسلامی را به انجام برسانیم .

وی توسعه مشارکت‌های همگانی، راه‌اندازی مراکز پژوهشی، توسمعه مراکز مهارتی و حرکت به سمت هر دانش‌آموز یک مهارت را از مهمترین برنامه‌های دولت در این عرصه عنوان کرد.

پخش سرودهای انقلابی و اجرای سرود توسط دانش‌آموزان از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: