• چهارشنبه ۱۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-3591-5
  • خبرنگار : 920916
  • منبع خبر : گزارش

تاکید معاون استاندار ایلام بر متقن بودن آمار مدیران

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری ایلام با تاکید بر اینکه آمارها مبنای تصیم‌گیری است، گفت: صرفا با دادن تسهیلات شغل ایجاد نمی‌شود.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، دکتر «ایوب درویشی» در هفتمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان ایلام که با حضور مدیران دستگاه‌های اقتصادی و اجرایی ذیربط و روسای بانک‌های عامل استان برگزار شد، اظهار کرد: آمار مبنای تصیم‌گیری است و وقتی در جامعه منعکس می‌شود بازخورد اجتماعی دارد و می‌تواند باعث امیدواری یا ناامیدی شود لذا آمارها باید متقن باشد.

وی با بیان اینکه آمارها باید منطبق به واقعیت‌های زمینی باشد، افزود: ما نباید تعاریف را عوض کنیم چرا که اگر سامانه رصد مشکل دارد همه دستگاه‌ها ایرادها و مشکلات‌ را ارائه کنند تا اصلاح شود و نباید فراموش کرد که هر عددی بر اساس تعریف آن باید ارائه شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری ایلام با تاکید بر اینکه آمارها باید شفاف ارائه شوند، اضافه کرد: ما باید به این نکته توجه داشته باشیم که بازار ورودی و خروجی دارد و از همه مهم‌تر اینکه پایداری و ناپایداری شغل ها را باید اعلام کرد چرا که برخی از شغل‌ها فصلی هستند، باید بدانیم که شغلی که ایجاد شده تا چه اندازه پایداری دارد.

درویشی با تاکید بر اینکه ایجاد شغل با ایجاد فرصت شغلی تفاوت دارد، تصریح کرد: فرصت شغلی ممکن است امسال ایجاد شود ولی شغل آن سال آینده فراهم گردد و در کنار این مهم ثبت بیمه شاغلین نیز بسیار مورد تاکید است.

وی با اشاره به اینکه این آمارها مبنای تصمیم‌گیری ما هستند لذا باید به دقت پالایش شده و کاملا صحیح ارائه شوند، اظهار کرد: وضعیت اشتغال در استان باید مانیتور شود که بر همین اساس باید یک کارگروه نظارتی ظرف 10 روز آینده به صورت میدانی پالایشی از آمارهای اشتغال و بیکاری استان داشته باشند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری ایلام با بیان اینکه صرفا با دادن تسهیلات شغل ایجاد نمی‌شود، افزود: طرح فراگیر اشتغال صرفا وام محور نیست ما برای ایجاد شغل نباید فقط تسهیلات محور عمل کنیم باید هدف‌گذاری مستمر در این زمینه داشته باشیم.

درویشی با تاکید بر اینکه مدیران باید پاسخگوی مطالبات مردم باشند، یادآور شد: مدیران باید همراه و یار دولت باشند و سیاست‌های دولت راقبول داشته و ایثار گونه عمل کنند.

وی با اشاره به اینکه باید هوشیار باشیم تا حاشیه‌ها ما را مشغول خود نکنند، ادامه داد: در فضای مجازی مطالبی در خصوص انتصابات مدیران بیان می‌شود که این انتظار وجود دارد که بر اساس واقعیت مطالب را بیان کرد، ما باید بدانیم که بین مشورت گرفتن و دخالت کردن برای انجام یک کار، تفاوت وجود دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری ایلام گفت:برخلاف آنچه برخی در فضای مجازی مطرح می‌کنند شان استاندار و نمایندگان مجلس سهم خواهی نیست و  هیچ عاملی جز توانمندی، شایستگی و همراهی با دولت معیار انتصابات نیست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: