• سه شنبه ۱۰ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-1794-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام:

ایلام باید به عنوان پایتخت فرهنگی اربعین ثبت شودنماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: ایلام باید به عنوان پایتخت فرهنگی اربعین ثبت  و سند جامع اربعین تدوین شود.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، حجت‌الاسلام‌والمسلمین «محمدنقی لطفی» در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان با بیان اینکه حضور مردم در راهپیمایی اربعین بزرگترین کار فرهنگی است،  اظهار کرد: تدوین سند جامع اربعین یک ضرورت است و باید تولید آثار در این زمینه در دستور کار قرار گیرد تا ایلام به عنوان دروازه و پایتخت اصلی اربعین ثبت شود.

وی با تبریک دهه‌ی فجر اظهار کرد: دهه‌ی فجر فرصت مناسبی برای تبیین دستاوردهای انقلاب و نظام در عرصه‌های مختلف است و باید با این روش توطئه‌ و نقشه‌های دشمنان لجوج انقلاب را که قصد سیاه‌نمایی دارند را نقش بر آب کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام، ادامه داد: دنیا برروی ناکارآمد جلوه دادن نظام اسلامی متمرکز شده، بنابراین باید رسانه‌ها و دانشگاه‌ها هم دستاوردهای انقلاب و هم شرایط کشور در دوران ستمشاهی را برای جوانان تشریح کنند.

لطفی بر ضرورت تلاش برای رفاه اقتصادی و ایجاد اشتغال برای جوانان تاکید کرد و گفت: دشمن می‌خواهد از مشکلات اقتصادی مردم سوء استفاده کند و مخصوصا در فضای مجازی به دنبال القاء منویات شیطانی خود هستند که باید با هوشیاری عمل کنند.

امام جمعه ایلام گفت: عاشورا یک فرهنگ ماندگار شد و انقلاب اسلامی برآیندی از عاشورا است چرا که عاشورای نقطه شروع انقلاب بود و اما در مدت 15 سال که در تبعید به سر می‌بردند در ایام محرم برجسته‌ترین مسائل را بیان کردند و شمارش معکوس برای سقوط رژیم پهلوی نیز در عاشورا و تاسوعای 57 رقم خورد.

وی در ادامه با اشاره به نقش‌آفرینی مردم استان در پیاده‌روی اربعین، گفت: حماسه اربعین برای مقابله با توطئه‌های جهانی علیه نظام اسلامی و جهان اسلام ظرفیتی مناسب و نمایش قدرت، اقتدار و همبستگی و انعکاس معارف شیعه است.

امام جمعه ایلام برچیده شدن بساط داعش را مرهون فتوای مرجعیت و پشتیبانی رهبر معظم انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: با وجود مرجعیت شیعه تمام نقشه‌های دشمنان نقش بر آب خواهد شد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: