• سه شنبه ۱۰ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-2191-5
  • خبرنگار : 920916
  • منبع خبر : گزارش

در جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان عنوان شد

مصرف آب در ایلام بیش از حد متعارف است/ بیش از 92 درصد مصرف آب استان در حوزه کشاورزی است

در جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان ضمن تشریح مشکلات آبفا، تاکید شد: بیش از 92 درصد مصرف آب استان در حوزه کشاورزی است، باید در حوزه الگوی کشت برنامه‌ریزی‌های بهتری صورت گیرد.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، مهندس «داراب بیرنوندی» مدیرعامل شرکت آبفای استان در این نشست، با تاکید بر آگاهی‌بخشی و فرهنگ‌سازی به منظور صرفه‌جویی بیشتر در استفاده از منابع آبی، اظهار کرد: توپوگرافی خاص استان ، هزینه بسیار پایین فروش آب در مقایسه با سایر انرژی‌ها، فرسودگی شبکه‌ها، مرزی بودن شهرها، انشعابات غیرمجاز، حاشیه نشینی و اتصال آنها به شهر در سنوات بعد، مصرف بیش از حد متعارف مشترکین و کاهش نزولات آسمانی از مهمترین مشکلات آبفا در استان است.

بیرنوندی برای مقابله با کم آبی براي شهرهاي داراي بحران به ارائه راهکار پرداخته و اظهار اميدواري كرد: با صرفه‌جویی متناسب و مدیریت صحیح در مصرف بتوان مشكل خشكسالي امسال را با موفقيت مديريت كرد.

مهندس «احمد کرمی» معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام، نیز خواستار تدوین برنامه‌های عملیاتی در حوزه مصارف آب صنعتی و کشاورزی شد و گفت: با توجه به اینکه بیش از 92 درصد مصرف آب استان در حوزه کشاورزی است، باید در حوزه الگوی کشت برنامه‌ریزی‌های بهتری صورت گیرد.

وی با اشاره به ساماندهی آب مورد نیاز فضای سبز شهرها گفت: برای تامین آب فضای سبز باید به گونه‌ای پیش رفت که آب مورد نیاز این بخش از آب شرب شهری جدا سازی شود .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: