• یکشنبه ۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-2593-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام:

دانشگاه‌ها برای حل مشکلات اقتصادی جامعه راهکار بدهند

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در استان ایلام منشا تحول بوده و آثار و برکات خوبی برای استان داشته است که باید در سایه همدلی و تفاهم کارها را پیگیری کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، حجت‌الاسلام والمسلمین «محمد نقی لطفی» در دیدار با سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام ضمن تبریک انتصاب دکتر میرزایی حیدری سرپرست جدید این دانشگاه در استان ایلام و تقدیر از زحمات رئیس سابق این دانشگاه گفت: دانشگاه آزاد اسلامی دارای سوابق درخشانی در عرصه علمی است که موردعنایت امام (ره)  بوده و تلاش‌های مرحوم هاشمی رفسنجانی نیز قابل‌تقدیر است.

وی گفت: یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب از دیدگاه امام خمینی (ره)  ایجاد تحول علمی و اسلامی در دانشگاه‌ها بود که این امر باعث خودباوری و اتکا به ظرفیت داخلی در عرصه‌های مختلف ازجمله دانش هسته‌ای ، پیشرفت‌های پزشکی و ... شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام تصریح کرد: خودباوری در دانشگاه همیشه مورد تأکید حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری بوده است و در این رابطه بیشترین هجمه دشمن و نفوذ فرهنگی و سیاسی آن‌ها بر این مسئله متمرکزشده است که خودباوری را از دانشگاه‌های ما بگیرند.

لطفی ادامه داد: سلب خودباوری در دانشگاه‌های ایران از دوره پهلوی اول شروع  شد و در دوره پهلوی دوم به اوج خود رسید وآنها  "ما نمی‌توانیم"  را در دانشگاه و جامعه نهادینه کرده بودند.

وی تصریح کرد: مهم‌ترین دغدغه و مسئله روز ایران اسلامی بحث اقتصادی است و انتظار می‌رود دانشگاه‌های ما که در همه زمینه‌ها پیشتاز هستند با ارائه راهکارهای علمی برای حل مشکلات اقتصادی مردم گام بردارند.

امام جمعه ایلام تاکید کرد: اقتصاد مقاومتی یک شعار راهبردی در کشور است و همه صاحب‌نظران بر این اعتقادند  که تنها راه برون‌رفت از مشکلات کنونی اتکا به اقتصاد مقاومتی است.

وی گفت: در شرایط فعلی دشمن با شناسایی ضعف اقتصادی کشور و اعمال تحریم‌های فلج‌کننده درصدد است مردم را به شورش وا‌دارد که بر مسئولان است باتدبیر اقتصاد مقاومتی مشکلات را حل کنند.

رویکرد جدید دانشگاه آزاد بر اساس تعهد و تخصص است

دکتر «محمد میرزایی حیدری» سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام در این  دیدار اظهار کرد: رویکرد جدید دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس تعهد و تخصص است و باید دانشگاه آزاد اسلامی آیینه نظام و منویات مقام معظم رهبری باشد و برای رسیدن به قله‌های علم و معرفت نیاز به تلاش دوچندان داریم اما مهم‌ترین مشکلات این دانشگاه بدهی مالی و کاهش شدید دانشجو است.

وی گفت: باید با انضباط مالی هزینه‌های اضافی را کاهش دهیم و رشته‌های جدید و کاربردی‌تر ازجمله رشته‌های پزشکی ،  پیراپزشکی و... راه اندازی کنیم.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام تصریح کرد: با توجه به مرزی بودن استان ایلام و هم‌جواری با کشور عراق با 430 کیلومتر مرز مشترک یکی از مشکلات واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام  نداشتن استان هم‌جوار در نیمی از مرزهای استان است که درصددیم از ظرفیت هم‌جواری با کشور عراق با تأسیس دانشگاه بین‌المللی و جذب دانشجو از کشور عراق استفاده کنیم.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام ادامه داد: استان ایلام بیشترین مرز مشترک با کشور عراق دارد و از لحاظ فرهنگی ، دینی ، مسائل راهبردی و... با کشور عراق اشتراکات فراوانی داریم و باید بر این اساس برنامه‌ای مشخص برای پتانسیل کشور عراق در حوزه آموزش عالی داشته باشیم قبل از اینکه سایر کشورهای عربی از این پتانسیل استفاده کنند.

میرزایی حیدری گفت: خطوط قرمز کاری اینجانب مسائل نظام مقدس جمهوری اسلامی ، منویات رهبری و منافع دانشگاه آزاد اسلامی است که در این راستا پیگیری مسائل اقتصادی ، افزایش جذب دانشجو و غافل نبودن از کارهای فرهنگی در اولویت است.

وی ادامه داد : مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی با نگاه فرهنگی و اهمیت به مقوله تعهد و تخصص حرکت می‌کند و در استانی مانند ایلام که خون داده‌اید و هزاران شهید تقدیم انقلاب کرده‌ایم باید در جهت رضای الهی و منویات مقام معظم رهبری گام برداریم.

رتبه برتر دانشگاه آزاد ایلام در برگزاری طرح ضیافت اندیشه

حجت‌الاسلام‌والمسلمین «مهدی همتی» مسئول نهاد رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان با بیان اینکه چراغ و نقشه راه ما در دانشگاه آزاد اسلامی رهنمودهای امام راحل و منویات مقام معظم رهبری است،  اظهار کرد: دکتر میرزایی حیدری سرپرست جدید دانشگاه داریم که از بسیجیان و فارغ‌التحصیلان خود دانشگاه است و با 15 سال سابقه عضویت در هیات علمی  واحد و بومی خود دانشگاه است.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی متکی به دولت و بودجه دولتی نیست و متکی به شهریه دانشجویان بوده و لذا نیازمند دلسوزی بیشتری است، تصریح کرد:  کارهای خوبی در این دانشگاه انجام‌شده است که می‌توان به طرح ضیافت اندیشه اشاره کرد که 5 سال متوالی مقام اول استان و کشوری داشته‌ایم.  


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: