• یکشنبه ۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-2990-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

سرپرست جهاد دانشگاهی واحد ایلام:

رشد و توسعه استان نیازمند همت و وفاق جمعی است

سرپرست جهاد دانشگاهی واحد ایلام با تأکید بر اینکه رشد و توسعه استان نیازمند همت و وفاق جمعی است، گفت: توجه به سرمایه‌های انسانی، اجتماعی و اقتصادی؛ عناصر اصلی رونق یک منطقه است .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «سید غلام‌رضا حسینی» در دیدار با مدیر شعب بانک رفاه استان ایلام با تأکید بر اینکه برای پیشبرد کارها باید از ظرفیت‌های مردمی استفاده شود، اظهار کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی این استان و قرارگیری در مسیر تردد زوار عتبات عالیات به‌ویژه در ایام اربعین باید به این ظرفیت برای شناسایی، توسعه و رونق اقتصادی منطقه توجه بیشتری شود .

عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی به اهمیت توجه به صنعت گردشگری برای توسعه اقتصادی استان ایلام اشاره کرد و گفت: سرمایه‌گذاری در طرح‌های گردشگری استان می‌تواند برخی از مشکلات موجود به‌ویژه مشکل بیکاری جوانان را به میزان چشمگیری برطرف کند .

حسینی با بیان اینکه توجه به پژوهش‌های اجتماعی و اقتصادی بیش از سایر حوزه‌ها زمینه‌ساز شناسایی فرصت‌ها در جهت ایجاد بسترهای لازم برای توسعه استان است، افزود: در این استان ظرفیت‌های بی‌شماری در زمینه گردشگری، کشاورزی، صنعتی، صادرات و ... وجود دارد که هرکدام می‌تواند عاملی مؤثر برای رونق این منطقه باشد .

سرپرست جهاد دانشگاهی ایلام با تأکید بر اینکه رشد و توسعه استان نیازمند همت و وفاق جمعی است، گفت: توجه به سرمایه‌های انسانی، اجتماعی و اقتصادی؛ عناصر اصلی رونق یک منطقه می‌باشد و سرمایه‌گذاری بر اساس اقتصاد مبنای توسعه است .

وی بهبود روابط کاری نخبگان یک منطقه، هم‌اندیشی و رفع خلاء ارتباطی را عواملی مهم برای رشد و توسعه استان دانست و تاکید کرد: باید با ایجاد ساختار و بستری مناسب از تجربه‌ها، اطلاعات و ظرفیت‌های چنین افرادی برای رسیدن به اهداف توسعه‌ای استان استفاده کرد .

عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی با بیان اینکه این نهاد ظرفیت‌های بسیار خوبی برای تعامل و همکاری با دیگر سازمان‌ها و نهادهای دولتی و خصوصی دارد، گفت: آموزش و پژوهش؛ دو مقوله بسیار مهم در  مسیر توسعه و پیشرفت است و این نهاد آمادگی لازم را برای خدمات‌رسانی به نهادهای متقاضی در این زمینه را دارد .

حقیقی یکتا، مدیر شعب بانک رفاه کارگران استان ایلام نیز در این دیدار ضمن تبریک انتصاب رییس جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام بر تداوم همکاری‌ها و هم‌افزایی این دو نهاد در زمینه‌های مشترک تآکید کرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: