• پنجشنبه ۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-2190-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

گزارشی از یک تجلیل

یادداشت

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه ایلام

نوشتار: عبدالصاحب ناصری

چهارشنبه؛ ۱۳۹۶/۱۱/۴ ، ساعت ۱۰ صبح، روستای مهدی‌آباد، دبیرستان متوسطهٔ اول شهیدان ملکی و نصراللهی، در میان شور و شعف دانش آموزان، اولیا، مربیان، دبیران، مدیران، اعضای شورای روستا، دهیار، کارکنان مجتمع آموزشی و پرورشی امام علی (ع) و نیز با حضور چشم گیر و نگاه مدرسه محور سرپرست مدیریت شهرستان، کارشناس مسئولان و کارشناسان ارزیابی عملکرد، روابط عمومی و حراست شهرستان، معاونان متوسطه، تربیت‌بدنی و سلامت و امور تربیتی ادارهْ کل، رؤسای ادارات آموزش متوسطهٔ اول و دوم، قرآن و عترت، فرهنگ و هنر ادارهٔ کل، دانش‌آموزان و مدیر دبستان عشایری خلیج فارس و جمعی از دانش‌آموزان و آموزگاران دبستان شهید محمودیان، آیین تجلیل از دختر نخبهٔ روستا خانم «زیبا نصراللهی» نفر سوم کشوری جشنوارهٔ نوجوان خوارزمی و راه یافته به مدارس استعدادهای درخشان، خانم فائزه فتحی‌زاده نفر اول آزمون ورودی مدارس نمونهٔ دولتی در سطح استان، خانم نرگس فتحی‌زاده دانش‌آموز راه یافته به مدارس نمونهٔ دولتی، آقایان علی عبدی و محمد قادری دانش‌آموزان راه یافته به مدارس نمونهٔ دولتی، آقای ارشد زیبرم قاری و حافظ ۱۰ جزء قرآن کریم از دبیرستان شهید میرزایی چشمه کبود، آقای سعید محمدیان ناری دانش‌آموز هنرمند و موفق پایهٔ پنجم دبستان عشایری خلیج‌فارس، خانم سعدیه نصراللهی مدیر دبیرستان متوسطهٔ اول شهید ملکی، آقای رضا عزیزنیا مدیر دبستان عشایری خلیج‌فارس، آقای عبدالحسن فتاحی‌زاده مدیر دبیرستان متوسطهٔ اول شهید نصراللهی و آقای حسین خدایاری حامی خیّر مدارس، با شکوه و شادمانی خاصی برگزار شد .

در این آیین تجلیل، عبدالصاحب ناصری، مدیر مجتمع امام علی(ع)، از آرزوی دیرینهٔ تحقق مطالبهٔ «مـدرسهٔ خوب» گفت که در آن بلندای دیوارهای نهاد اقتصاد و سیاست بر مدرسه سایه نمی‌افکند، مطالبه و تلاش همهٔ اضلاع و اجزای نهاد تعلیم و تربیت (مدرسه)، اعم از دانش‌آموز، معلم، مدرسه و خانواده، در مسیر بهتر شدن و سرآمدی است، در این مدرسه نشاط و شادابی حاکم است و مأموریت آن کشف و شکوفایی استعدادهای دانش‌آموزان و رساندن آنان به خود باوری است. و این مؤلفه‌ها بر بستری از تلاش، همدلی و مشارکت مسئولانه، قابل دستیابی‌اند .

وی گفت: این آیین تجلیل به منظور تحققِ بخشی از آرزوی «مدرسهٔ خوب» برگزار شده است .

سعدیه نصراللهی، مدیر دبیرستان متوسطهٔ اول شهید ملکی از تلاش هایی گفت که به رغم محدودیت‌ها و محرومیت‌ها برای ساختن «مدرسهٔ خوب » در سطح مجتمع امام علی (ع) و واحدهای تحت پوشش در حال انجام است .

وی از درخشش دانش‌آموزان واحد آموزشی تحت تصدی خود در کسب مقامات شهرستانی و استانی و کشوری در مسابقات علمی و فرهنگی، گزارشی ارائه داد .

فارس شریفی، سرپرست مدیریت آموزش و پرورش ایلام ضمن قدر نهادن به تلاش‌های صورت گرفته، با اشاره به موانع و محدودیت‌های فراروی دستگاه تعلیم و تربیت، خواهان مشارکت خانواده‌ها، نهادهای عمومی و جامعه در مأموریت‌های خطیر تعلیم و تربیت گشت که مدرسه دائر مدار آن است .

زیبا نصراللهی، دانش‌آموز برگزیدهٔ جشنوارهٔ نوجوان خوارزمی با قدردانی از بانیان برگزاری مراسم و تجلیل از زحمات دبیر ادبیات خویش خانم احمدی‌فر، بیان داشت که مفتخر است به نام یک دختر روستایی توانسته است در جشنوارهٔ ملی خوارزمی برای استانش کسب افتخار کند. او محدودیت را مانع شکفتن ندانست و بر اعتنا و توجه به کشف و اصرار و مداومت بر شکفتن استعدادها توسط دانش‌آموزان تأکید نمود .

سعید محمدیان ناری، دانش‌آموز کلاس پنجم ابتدایی دبستان عشایری خلیج فارس که زندگی و تحصیل خود را در منطقهٔ صالح آباد و در زیر چادر می گذرانَد، با زبانی ساده و بی تکلف و دلی سرشار از محیت، از زحمات آموزگار مهربان و هنرمند خود آقای رضا عزیزنیا و نیز تلاش‌های مجتع امام علی (ع) تشکر کرد. سعید گفت امیدوار است بتولند در آینده انسان مفید و موفقی در جامعه باشد .

سعید علاوه بر موفقیت و استعداد تحصیلی بالا، با زحمات و آموزش‌های استاد رضا عزیزنیا، در مدت چهار ماه در هنر خوشنویسی؛ رشتهٔ خط تحریر پیشرفت فوق العاده و قابل تحسینی داشته است.

در ادامهٔ برنامه، دانش‌آموزان فائزه فتحی‌زاده، نرگس فتحی‌زاده، علی عبدی و محمد قادری، ضمن معرفی خود، از تلاش‌هایی که برای موفقیت تحصیلی آنان به عمل آمده قدردانی نمودند .

پایان بخش مراسم اهدای لوح سپاس و جوایز بود که با حضور مسئولان و اجرای ستودنی مهرداد خدارحمی معاون آموزشی مجتمع امام علی (ع) بود .

از نکات قابل توجه و برجستهٔ این مراسم، مدیریت و اجرای مسلط دانش آموزان مرجان فرضعلی و مریم فتحی‌زاده، از دبیرستان شهید ملکی بود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: