• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-11690-5
  • خبرنگار : 920916
  • منبع خبر : گزارش

شایع‌ترین تخلف رانندگی در معابر درون شهری ایلام

رييس پليس راهنمايي و رانندگي استان ایلام گفت: پارک دوبل و توقف ممنوع،شایع‌ترین تخلفات رانندگی معابر درون شهری در ۹ ماه اول امسال در شهر ایلام بوده است.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، سرهنگ «محسن ناصری» اظهار کرد: تجزیه و تحلیل آمار برخورد با تخلفات نشان می‌دهد توقف در محل ممنوع و پارک دوبل بیشترین تخلفاتی بوده که رانندگان درشهر ایلام مرتکب آن شده‌اند .

وی افزود: متاسفانه اخیراً موضوع پارک و توقف خودرو در داخل میادین و حریم تقاطع‌ها در اکثر شهرها افزایش یافته، بر این اساس با این دسته از خودروها نیز باید برخورد قانونی و ضمن اعمال قانون برای جلوگیری از سد معبر تمامی آنها به پارکینگ منتقل شوند .

ناصری با بیان اینکه جریمه خودروهای متخلف تنها راهکار تنبیهی و انتظامی است که می‌تواند در دستور کار پلیس قرار گیرد، اضافه کرد: بکارگیری خودروهای کنترل مکانیزه با حرکت یکنواخت در خیابان‌ها، ابزار اصلی نظارت بر انواع پارک‌های حاشیه‌ای و توقف و سد معبر هستند، با این راهکار می‌توان پارک‌های حاشیه‌ای را کنترل و بر کلیه توقف‌های غیرمجاز جهت اعمال قانون نظارت داشت .

وی راهکارهای فرهنگی - اجتماعی، ترویج فرهنگ استفاده از وسیله نقلیه همگانی به جای وسیله نقلیه شخصی در ترددهای درون شهری و همچنین ایجاد، احداث و مدیریت پارکینگ به عنوان جزئی از سیاست‌های مدیریت تقاضای سفر را نیز از جمله راهکاری دانست که باعث کاهش تخلف توقف و سد معابر درون شهری می‌شود.

رييس پليس راهنمايي و رانندگي استان ایلام عنوان کرد: تخلفات ساکن، عامل بیش از ۵۰ درصد بار ترافیک و اختلال در انضباط ترافیکی محسوب می‌شوند که وقتی تعداد پارکینگ با تعداد خودرو در شهر همخوانی ندارد، بهترین مکانیزم و راهکاری که می‌تواند در کاهش تخلف فوق رخ دهد، ایجاد پارکینگ مناسب است.

ناصری تخلفات ساکن، توقف دوبل و پارک در محل‌های نامناسب شهر را مصداق عینی تجاوز به حقوق شهروندی دیگران دانست و تصریح کرد: توقف و سد معبر سبب بسته شدن مسیر، ایجاد حجم سنگین ترافیک و اتلاف وقت رانندگان می‌شود به نحوی که تردد به سختی و کندی صورت می‌گیرد .

وی یادآورشد: برخی مواقع صنوف و مراکز تجاری مختلف و خدمات متعدد ایجاد کننده حجم بالای ترافیک و عامل رخ دادن تخلفات هستند، راهکار عملی برای این مسئله، انتقال خدمات و اصناف و مراکز تجاری به حاشیه شهر است .

رييس پليس راهنمايي و رانندگي استان ایلام در خصوص برخورد با تخلفاتی مانند توقف دوبل و پارک ممنوع که منجر به سد معبر و بی نظمی ترافیکی در میادین و تقاطع‌ها می‌شود، گفت: استفاده از دوربین‌های سطح شهر اولین اولویت کاهش تخلفات است .

ناصری در پایان گفت: بکارگیری دوربین‌های سطح شهر جهت ثبت تخلفات ساکن رانندگان وسایل نقلیه و ارسال قبض جریمه آنان از طریق پست به آدرس مالکان خودروها راهکاری است که می‌تواند در دستور کار پلیس راهور قرار گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: