• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-4591-5
  • خبرنگار : 920916
  • منبع خبر : گزارش

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ایلام معارفه شد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان ایلام گفت: تغییر رویکرد لایحه بودجه از سنتی به مبتنی بر عملکرد، از ویژگی‌های بازر بودجه 97 است .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، مهندس «رحمت‌الله قیصوری» در مراسم معارفه خود به عنوان رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ایلام که با حضور معاون توسعه منابع انسانی و امور استان‌های سازمان برنامه و بودجه کشور، اظهار کرد: در لایحه بودجه سال 97 تغییر رویکرد از بودجه‌ریزی سنتی به بودجه‌ریزی عملیاتی دیده می‌شود .

وی با اشاره به اینکه در بودجه 97 رسیدن به اهداف مدنظر بیش از گذشته لحاظ شده است، افزود: در بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد، انضباط مالی بیشتری ایجاد می‌شود و در این نوع بودجه‌ریزی ردیف بودجه‌های متمرکز برای سال 97 به میزان 11 درصد کاهش یافته است .

قیصوری با بیان اینکه در لایحه بودجه 97 از تعداد 337 ردیف بودجه‌ای به 138 ردیف کاهش صورت گرفته است، اضافه کرد: از جمله ویژگی‌های بودجه سال 97 می‌توان به عادلانه کردن پرداخت یارانه‌ها اشاره کرد چرا که روش اجرای هدفمندی یارانه‌ها با مشکلاتی همراه است .

وی با اشاره به اینکه دولت می‌خواهد فقر مطلق را از محل یارانه‌ها برطرف کند، ادامه داد: از دیگر مباحث مطرح شده در این لایحه این است که اگر مجلس شورای اسلامی موافقت کند از درآمد حاصل فروش حامل‌های انرژی تسهیلات اشتغال‌زایی پرداخت شود .

قیصوری با بیان اینکه در لایحه بودجه 97 دولت در نظر دارد در روند احداث پروژه‌ها تسریع ایجاد کند، یادآور شد: تعداد 71 هزار پروژه نیمه تمام در سطح کشور وجود دارد که از این تعداد 65 هزار پروژه استانی و 6 هزار پروژه ملی هستند .

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان ایلام تمرکززدایی را از دیگر ویژگی‌های لایحه بودجه 97 اعلام کرد و گفت: در راستای اجرای این مهم امور به استان‌ها واگذار خواهد شد و نباید فراموش کرد که اعتبارات استانی از 4 به 24 درصد رسیده است .

وی با اشاره به اینکه 870 طرح ملی در کشور به استان‌ها واگذار شده است، افزود: یکی دیگر از برنامه‌های مهمی که در لایحه بودجه 97 در نظر گرفته شده است اشتغال روستایی و عشایری است که مبلغ 12 هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرای این مهم در کشور لحاظ شده است .

قیصوری تغییر رویکرد لایحه بودجه از سنتی به مبتنی بر عملکرد را از ویژگی‌های بازر بودجه 97 دانست و تصریح کرد: این تغییر رویکرد انضباط مالی، کارایی، اثربخشی، نظارت بیشتر، ایجاد انگیزه برای مدیران، عادلانه کردن پرداخت یارانه ها، حذف فقر مطلق، تمرکززدایی، اشتغال فراگیر روستایی و عشایری و تسریع در اتمام پروژه های نیمه را به همراه دارد .

«اسکند صیدایی» رئیس سابق سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان نیز در مراسم تودیع خود با بیان اینکه مرحله احیای سازمان برنامه بسیار مهم و حائز اهمیت بود، اظهار کرد: با توجه به تاکیدات رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، این سازمان در استان ها باید نقش تکیه گاه مدیران را داشته باشد .

وی با اشاره به اینکه ما مسئولیت را امانت الهی می‌دانیم، افزود: برای چند ماهی خداوند متعال فرصت خدمتگزاری به مردم شریف استان ایلام را به ما عطا کرد و نیز باید بتوانیم ادامه دهنده راه شهدا، ایثارگران و بزرگان را که نگاه توسعه و پیشرفت داشتند را در راس کارها قرار دهیم .

صیدایی با قدردانی از کارکنان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ایلام، اضافه کرد: نیروهای این استان متعهد و دلسوز هستند که خوشبختانه توانستند در بین خود یکی از نیروهای با تجربه را به تصدی آن برسانند .

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم با حضور "زهرا اربابی" معاون توسعه منابع انسانی و امور استان‌های سازمان برنامه و بودجه کشوراز زحمات «اسکندر صیدایی» تقدیر و مهندس «رحمت‌اله قیصوری» به عنوان رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان ایلام منصوب شدانتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: