• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-4491-5
  • خبرنگار : 920916
  • منبع خبر : گزارش

معاون سازمان برنامه و بودجه:

توسعه و پیشرفت، مدیر برنامه‌محور و هدف‌دار می‌خواهد/ فضای کسب و کار باید پیش برنده باشد

معاون توسعه منابع انسانی و امور استان‌های سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به اینکه روند توسعه و پیشرفت در هر جامعه در گرو وجود مدیران برنامه محور و هدف‌دار است، گفت: مدیران باید دغدغه توسعه استان خود را داشته باشند .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، دکتر «زهرا اربابی» در مراسم تکریم و معارفه روسای قدیم و جدید سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان ایلام با اشاره به ظرفیت و پتانسیل‌های طبیعی در استان ایلام اظهار کرد: یکی از پتانسیل‌های این استان بحث مرز است که می‌تواند به نوبه خود مزیت قابل توجه و اثرگذاری برای استان ایلام باشد .

وی با اعتقاد بر اینکه امنیت پایدار مرزنشینان برای همه کشور است، افزود: مرز همواره یک فرصت است و در استان ایلام نیز با توجه به بیش از 420 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق می‌توان به خوبی از آن استفاده کرد کما اینکه در حال حاضر تردد زائران به عتبات عالیات و همچنین صادرات کالا به عراق و سایر کشورها فرصت خوبی فراهم ساخته که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد .

معاون سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به اینکه در اجرای پروژه‌ها همکاری و تعامل بین دستگاه‌ها حائز اهمیت است، اضافه کرد: نمونه این مهم در اجرای پارک جنگلی «بلوط» در شهر ایلام دیده می‌شود که با تعامل و تقسیم کار بین دستگاه‌ها پروژه‌ای مورد استقبال مردم به اجرا گذاشته شده که برای سایر پروژه‌ها نیز باید این رویه ادامه داشته باشد .

اربابی روند توسعه و پیشرفت در هر جامعه را در گرو وجود مدیران برنامه محور و هدف‌دار دانست و گفت: خداوند متعال قابلیت‌های بالقوه‌ای در اختیار ما قرار داده که باید با مدیریت صحیح و به موقع، نهایت استفاده را از آنها داشته و این قابلیت‌ها را بالفعل کنیم که این امر میسر جز با نگرش مثبت و تدوین سند توسعه در هر منطقه محقق نخواهد شد .

وی با بیان اینکه سند توسعه استان تدوین شده و هر مدیر نقش و سهمی در آن دارد، تصریح کرد: کلید توسعه هر استان در دستان مدیران توانمند آن استان است و نباید فراموش کرد که انسان‌ها توانمند هستند و اگر در جای مناسب خود قرار نگیرند نمی‌توانیم حداکثر استفاده را از نیروی انسانی خود داشته باشیم .

معاون توسعه منابع انسانی و امور استان‌های سازمان برنامه و بودجه کشور با تاکید بر اینکه مدیران باید دغدغه توسعه استان خود را داشته باشند، اظهار کرد: ما باید با الگو گرفتن از مدیریت جهادی دوران دفاع مقدس بتوانیم با روحیه جهادی از منابع موجود حداکثر استفاده را ببریم و با برنامه‌ریزی در مسیر حرکت و پیشرفت قرار بگیریم .

اربابی با اشاره به اینکه باید با اتکا به ظرفیت‌های درونی استان از فرصت‌های پیش آمده استفاده کنیم، ادامه داد: دشمنان و مخالفین نظام همواره سعی دارند که عرصه را بر ما تنگ کنند که این امر هوشیاری و دقت ما را می‌طلبد تا در این مسیر سخت به راحتی عبور کنیم .

وی با بیان اینکه برای پیشبرد کشور و به تبع استان‌مان باید از ظرفیت‌های انسانی بهره بگیریم، یادآور شد: در مثال‌های مدیریتی که مدیران ما باید به آن توجه داشته باشند بحث مدیریت ژاپنی است، چرا که کشور ژاپن بعد از جنگ جهانی دوم همه ذخایر خود را از دست داد اما تنها راه نجاتشان داشتن نیروی انسانی توانمند بود که توانست ژاپن را دوباره باز سازد. با این وجود، ما که معتقد به ارزش‌های اسلامی هستیم و به تعالی اسلام پایندیم نباید از این اصل مهم غافل شویم .

معاون سازمان برنامه و بودجه کشور با تاکید بر اینکه باید از حداقل منابع حداکثر استفاده را داشته باشیم، افزود: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان ایلام نیز ترکیبی موثر از منابع انسانی و مالی است که می‌تواند با بهره گیری از منابع انسانی خود قدم‌های بلندی بردارد .

اربابی اظهار کرد: تا وقتی که جوانان تحصیلکرده این مرز و بوم برای اشتغال وابسته به دولت باشند این فضای رکود و سکون در کشور حاکم خواهد بود اما اگر اندکی خلاقیت به خرج دهند می‌توانند از ظرفیت‌های موجود حداکثر بهره را ببرند .

وی در پایان با بیان اینکه در کشورهای توسعه یافته یکی از راه‌های توسعه وجود جوانان خلاق و کارآفرین است، عنوان کرد: البته نباید فراموش کرد که فضای کسب و کار نیز باید پیش برنده باشد تا جوانان در یک فضای امن کسب و کار از خلاقیت‌های خود بهره حداکثری را ببرند .

دکتر «علیرضا نعمتی» معاون امور نوسازی و هماهنگی استانهای معاونت توسعه منابع انسانی سازمان برنامه و بودجه کشور نیز در این مراسم با بیان اینکه بیش از 10 سال معاون امور مجلس و توسعه منطقه‌ای نداشتیم، اظهار کرد: خوشبختانه تلاش‌های خوبی در این زمینه صورت گرفت و توانستیم چارت را تشکیل دهیم.

وی با اشاره به اینکه چارت استان‌ها نیز شکل گرفت، افزود: در این چارت کشور به 9 منطقه آمایشی تقسیم شده است .

نعمتی در ادامه با اشاره به اینکه نیروهای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان ایلام توانمند و متعهد هستند، یادآور شد: در اینجا باید از زحمات و تلاش‌های آقای مروارید در دوره گذشته تشکر کرد که در جریان احیای این سازمان در استان مجدانه پیگیری کردند.

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم از زحمات «اسکندر صیدایی» تقدیر و مهندس «رحمت‌اله قیصوری» به عنوان رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان ایلام منصوب شد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: