• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-4594-5
  • خبرنگار : 920916
  • منبع خبر : گفتگو

کارشناس فرهنگی بانوان تبلیغات اسلامی استان:

دستگاه‌های دولتی قانون راهکارهای گسترش عفاف و حجاب را اجرا کنند

کارشناس فرهنگی بانوان تبلیغات اسلامی استان ایلام با تاکید بر اینکه حجاب عظمت، حریت و اقتدار زن است، گفت: موضوع حجاب از ارزنده‌ترین نمودهای فرهنگی، اجتماعی در تمدن ایرانی اسلامی است.

به گزارش ایسنا،منطقه ایلام، «مریم بیگ‌محمدی»  با اشاره به نقش حجاب و عفاف در سلامت جامعه اظهار کرد: باید با اشاعه فرهنگ حجاب و عفاف از تهاجم فرهنگی غرب جلوگیری کرد.

وی با اشاره به اینکه حجاب پیام‌آور حریت است، افزود: فردی که با آزادی و آزادگی برای خویش پوششی را برگزیند و به آن احترام گذاشته و آن را مقدس می‌پندارد، به یقین حریت در او به اوج رسیده است و نباید فراموش کرد که این مطلب دقیقا در مقابل نظریه افرادی است که حجاب را نوعی قید و بند دانسته و مانعی برای فعالیت‌های اجتماعی می‌دانند .

کارشناس فرهنگی بانوان ادره کل تبلیغات اسلامی استان ایلام اضافه کرد: ارزش حجاب برای همه مشخص است و زنان نیز حجاب را زیباترین شکل آزادی برای خود می‌دانند، همان گونه که امام راحل فرموده "تجربه کنونی فعالیت‌های ضد رژیم شاه نشان داده که زنان بیش از پیش آزادی خود را در پوششی که اسلام می‌گوید، یافته‌اند .

بیگ‌محمدی در ادامه گفت: موضوع حجاب که از ارزنده‌ترین نمودهای فرهنگی، اجتماعی در تمدن ایرانی اسلامی است، پیشینه آن به قبل از ورود اسلام بوده، اما در فرهنگ اسلامی به اوج تعالی و منتهای ارزش و اعتبار خود می‌رسد .

وی با تأکید بر اینکه قانون راهکارهای گسترش عفاف و حجاب پس از تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی به تمامی دستگاه‌های ذی‌ربط ابلاغ شده است، تصریح کرد: دستگاه‌های دولتی باید با برنامه‌ریزی دقیق و مستمر راهکارها و سیاست‌های کلی این قانون را به اجرا درآورند تا هر روز شاهد گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در سطح کشور باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: