• سه شنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-3093-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

آخرین مهلت ارسال مقاله به همایش ملی مواجهه با آسیب‌های اجتماعی

همایش ملی مواجهه با آسیب‌های اجتماعی از دیدگاه اسلام (پیشگیری و مقابله)، 13 و 14 تیرماه سال 97 به همت دانشگاه شاهد برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، همایش ملی مواجهه با آسیب‌های اجتماعی از دیدگاه اسلام (پیشگیری و مقابله) با توجه ویژه به آسیب‌هایی مثل مفاسد اخلاقی، اعتیاد، طلاق، حاشیه‌نشینی به همت دانشگاه شاهد و با حضور اندیشمندان و صاحب‌نظران دانشگاهی و حوزوی برگزار می‌شود.

"شناسایی ظرفیت‌های علمی کشور در حوزه پیشگیری و مقابله با آسیب‌های اجتماعی"، "ایجاد گفتمان اسلامی در عرصه مقابله با آسیب‌های اجتماعی"، "ایجاد حساسیت مضاعف در میان اساتید و پژوهشگران نسبت به موضوع آسیب‌های اجتماعی" و "فراهم‌سازی بستر لازم برای تولید فکر و ارائه راهبردهای اسلامی برای پیشگیری و مقابله با آسیب‌های اجتماعی" از جمله اهداف برپایی این همایش علمی محسوب می‌شوند.

محورهای همایش که در جلسات شورای علمی تائید و در شورای سیاست‌گذاری مورد تصویب قرارگرفته است، شامل "چیستی، نشانه‌شناسی و سنخ‌شناسی آسیب‌های‌ اجتماعی از نگاه اسلام"، "رتبه‌بندی آسیب‌های اجتماعی از نگاه اسلام"، "زمینه‌ها، علل و دلایل شکل‌گیری آسیب‌های اجتماعی از منظر اسلام"، "آثار و پیامدهای آسیب‌های اجتماعی از منظر اسلام"، "راه‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در آموزه‌های اسلامی" و "راه‌های درمان و گونه‌های مواجهه با آسیب‌های اجتماعی از منظر اسلام" است.

آخرین‌مهلت ارسال چکیده مقاله ۱۰ اسفند ماه امسال و آخرین‌مهلت ارسال اصل مقاله ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ اعلام شده است.

مقالات ارسالی باید از استانداردهای مقالات علمی‌- پژوهشی برخوردار باشند و با تکیه‌ بر مبانی، منابع، متون و روش‌شناسی اسلامی تدوین شوند.

بر اساس اعلام دبیرخانه همایش، مقالات برگزیده در مجموعه مقالات همایش چاپ خواهند شد. همچنین مقالات برگزیده در پایگاه استنادی جهان اسلام (ISC) نمایه و در مجلات علمی - پژوهشی وابسته به دانشگاه شاهد و سایر مراکز همکار چاپ خواهند شد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به وب‌سایت http://cipsh.shahed.ac.ir/ مراجعه کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: